Порошенко затвердив нову воєнну доктрину

  24 Вересня, 2015 20:28
  Головний оборонний документ визначає Росію військовим супротивником України.
  Фото з відкритих джерел

  Президент Петро Порошенко підписав указ, яким ввів у дію рішення РНБО щодо прийняття нової редакції Воєнної доктрини України.

  Про це йдеться в повідомленні прес-служби глави держави.

  Як зазначається, воєнна доктрина базується на стратегії нацбезпеки України та є базовим документом оборонного планування. Вона визначає Росію військовим супротивником України та допускає високу ймовірність великомасштабного наступу з її боку як головної загрози національній безпеці України у військовій сфері.

  Загрозами визначені нарощування військової потужності РФ у безпосередній близькості до держкордону, в тому числі можливість розгортання тактичної ядерної зброї на території Криму; мілітаризація тимчасово окупованої території; та діяльність на території України не передбачених законом збройних формувань.

  Окрім того, нова воєнна доктрина підтверджує відмову від політики позаблоковості та відновлення стратегічного курсу на інтеграцію в НАТО.

  Також головний військовий документ наголошує на необхідності вдосконалення системи мобілізаційної підготовки, мобілізації та істотного збільшення професійної складової у ЗСУ та інших військових формуваннях. Доктрина ставить завдання розвитку оборонного і безпекового потенціалу України як необхідної умови відсічі збройної агресії.

  Повний текст доктрини можна почитати тут

  Нагадаємо, 2 вересня Радбез запропонував президенту нову редакцію воєнної доктрини.

  Теги : Петро Порошенко воєнна доктрина
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів