Порошенко: "Україна не має часу, аби за 2 роки вже вчетверте зануритися у виборчу кампанію"

  16 Лютого, 2016 17:18
  Президент України наголосив, що розпустить Верховну Раду лиш у крайньому разі.
  Фото з відкритих джерел

  Окрім заклику до Яценюка та Шокіна скласти повноваження, президент України Петро Порошенко зробив ряд важливих заяв у своєму зверненні.

  "Уряд втратив підтримку з боку коаліції. Щоб провести  через Верховну Раду навіть стратегічні рішення, приходиться часто-густо позичати голоси у позакоаліційних груп та позафракційних депутатів. Напруга між урядом та фракціями стала настільки високовольтною, що створює загрозу життєздатності коаліції. Її ж розпад, в свою чергу, неминуче занурить країну в глибоку і довготривалу політичну кризу".    

  "Урядова команда, –  як і вся влада, що центральна, що  місцева, –  працюють у дуже складних умовах. Це і військові дії, і руйнація значної частини промислової інфраструктури. Це і агресивне закриття Росією ринку для наших виробників, і блокування Москвою нашого товарного транзиту в треті країни. Врешті-решт, відбувається падіння світових цін на ключові статті нашого експорту. Наслідок такого збігу обставин множиться на суб'єктивні прорахунки".

  "Чинна Конституція не наділяє президента правом безпосередньо регулювати стосунки коаліції та Кабінету міністрів, а тим більше  самостійно вирішувати кадрові питання. Але я не можу байдуже спостерігати за тим, що відбувається. Поки між двома будівлями на Грушевського, неначе гарячу вуглину, перекидають відповідальність, не рухається вперед і тупцює на місці ціла країна. Ми втрачаємо дорогоцінні дні, тижні, місяці. І це у той час, коли на роки й десятиліття відстали від наших успішніших сусідів!" 

  "Кабінет міністрів зробив чимало для порятунку країни, стабілізації економічної ситуації і старту реформ.  Але суспільство явно  вирішило, що помилок більше, ніж досягнень, і відмовило міністрам в довірі. А хіба не ясно, що проводити успішні реформи може лише уряд, який користується достатньо високою підтримкою співгромадян?"

  "Призначення в уряд мають відбуватися за участі та підтримки всіх фракцій коаліції. На технократичній реформаторській основі. Із фахівців, позбавлених політичних впливів і лобістських інтересів. Завдання такого Кабінету міністрів  –  забезпечити зростання ВВП та почати відновлення  рівня життя, організувати чесну приватизацію, прозоре управління державними підприємствами, впровадити жорсткі антикорупційні кроки, продовжити співпрацю з МВФ та іншими міжнародними фінансовими організаціями".

  "Віктор Шокін впровадив ті реформи, яким в ГПУ чинили спротив десятиліттями: позбавлення прокуратури загального нагляду, створення Національного антикорупційного бюро і Державного бюро розслідувань, тощо. Це з одного боку. З іншого, ГПУ, на жаль, не змогла заручитися довірою суспільства. І саме тому на порядку денному стоїть питання про відставку генпрокурора".

  "Внутрішня політична війна всіх проти всіх – це мрія нашого північно-східного сусіда".

  "Країна не має резерву часу, аби за неповні два роки вже вчетверте зануритися у виборчу кампанію, та ще й в умовах зовнішньої агресії". 

  "Розпуск Верховної Ради не обов’язок, а лише право президента. І я ним скористаюся лише у крайньому випадку, якого ми просто не маємо права допустити".

  Теги : Росія ГПУ Верховна Рада Порошенко Україна Кабмін
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів