Порошенко розповів, чим пишається за рік та що хоче зробити

  28 Травня, 2015 20:01
  В інтерв'ю українським телеканалам, присвяченому роковинам свого президентства, Петро Порошенко розповів про провал планів Росії, підтримку Європи, боротьбу з олігархами тощо.

  Рік тому Петро Порошенко став президентом України. Якими він сам бачить власні досягнення? Із інтерв’ю, яке він дав з цього приводу українським телеканалам, можна зробити певні висновки.

  1. Він ставить собі у заслугу звільнення частини Донбасу. Дві третини Донбасу були звільнені до серпня, підкреслив президент. Вдалося "зібрати в кулак" ту армію і техніку, що була, та при підтримці добровольців почати повертати території під контроль України. Але після прямого російського втручання почалась вже війна іншого ступеня.

  2. Порошенко пишається тим, що його мирний план став основою перших та других Мінських домовленостей. Цей план прийнятий ЄС, ООН, усіма світовими організаціями.

  3. Він говорить про утворену за рік кардинально нову армію. Порошенко нагадав, що перші мінські домовленості стали можливі також завдяки успішним рейдам українських бригад в тилу ворога. Взагалі, якщо рік тому у Донбасі були сконцентровані від 17 до 23 тисяч солдатів, які не могли закрити найбільш небезпечні напрямку удару, то зараз там знаходяться вже 50 тисяч. Тому агресія влітку, якщо вона буде, наштовхнеться на гідну відсіч, впевнений він.

  4. Президент готовий підписати указ про запровадження воєнного стану у разі нового наступу бойовиків та російської армії. Він розуміє, що такий крок призведе до суттєвого обмеження громадянських прав та свобод, і тому не хоче цього, сподіваючись до останнього на дипломатичне вирішення конфлікту.

  5. Порошенко впевнений у єдності світових лідерів щодо підтримки України та закликає не піддаватись на заклики про те, що Україну "вже злили".

  6. На жаль, підкреслив президент, якщо почнеться війна, світові держави не зможуть поставити Україні зброю, бо наша держава не є членом оборонних союзів. Він вважає саме позаблоковий статус нашої держави перепоною на шляху отримання зброї. Треба його відміняти.

  7. Проект "Новоросія" зазнав краху. Оце і є найбільша перемога за рік, якою пишається Порошенко. Українці довели свою єдність перед обличчям справжніх загроз.

  8. Місцеві вибори відбудуться. Порошенко впевнений, що реваншу прихильників Януковича та "руського миру" не буде. Тим, хто буде використовувати адмінресурс, він обіцяє особисто "надавати по руках".

  9. Президент не дав підняти пенсійний вік. Взагалі, годі "закручувати гайки" за рахунок простих громадян, заявив він. Гроші на субсидії є. Комунальні тарифи будуть перевіряти міжнародні аудитори.

  10. Порошенко заявив, що незалежний від олігархів та сам фінансував свою передвиборчу кампанію. Олігархи намагались захищати власні інтереси – одні створювали приватні армії, інші роздмухували псевдо-протести, зокрема щодо підвищення закупівельної ціни на вугілля. Врегульовується й питання ринку газу, який виводится із сфери впливу олігархів.

  11. Говорячи про махінації олігархів, президент навів показовий приклад махінацій з фальшивим ПДВ. "Знову 16-го числа 5 млрд "фальшивого" ПДВ спробували з'явитися в системі. Після реакції через 50 хвилин вони зникли, але вони вже "засвітилися" і будуть розслідувані, і я візьму це під свій контроль", - сказав президент.

  Теги : зброя тарифи Донбас армія воєнний стан Петро Порошенко ПДВ олігархи
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів