Порошенко призначив "недолюстрованого" головного слідчого СБУ – люстраційний комітет

  24 Червня, 2015 10:58
  Григорій Остафійчук підпадає під люстрацію, однак ГПУ, як і сам президент, цього вперто не бачать.
  Фото: Громадський люстраційний комітет

  Громадський люстраційний комітет прокоментував нові призначення Петра Порошенка в Службі безпеки України, зокрема начальника Головного слідчого управління СБУ Григорія Остафійчука. Також комітет назвав "неоднозначними" новопризначених заступників глави СБУ Олега Фролова і Віталія Малікова.

  Як повідомив люстраційний комітет у Facebook, головний слідчий Остафійчук є "недолюстрованим" чиновником, який не може пояснити походження свого майна. Він підпадає під люстрацію із забороною працювати на держслужбі протягом 10 років. До того ж він є у люстраційному онлайн-реєстрі.

  Так, в Остафійчука є майно і доходи, які він не може пояснити. Власне його декларації на сайті ГПУ немає, натомість у декларації його дружини вказані 2,39 мільйонів непояснених доходів та велика кількість нерухомого майна, записаних на родину.

  Також цікавий факт, що його дружина теж працює в ГПУ, заступником начальника Головного управління кадрів – структури, яка бере безпосередню участь у люстраційній перевірці працівників ГПУ.

  Більше того, як стверджує люстраційний комітет, Генпрокуратура, що відповідала за проведення люстраційної перевірки новопризначеного Остафійчука, намагалась приховати свої неправдиві висновки: що нібито він не підпадає під дію закону "Про очищення влади". Активісти виявили, що з сайту ГПУ зникли висновки щодо результатів перевірки.

  На думку Громадського люстраційного комітету, "це приклад саботажу очищення влади всіма державними органами, починаючи з Глави держави". Адже Президент грубо порушив закон про люстрацію, призначивши Остафійчука, ГПУ - опублікувавши неправдиві висновки про результати його перевірки, а Державна фіскальна служба - надавши позитивний висновок оцінці майна чиновника.

  Теги : СБУ люстрація Петро Порошенко григорій остафійчук
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів