Порошенко погоджується на "план Медведчука" по Донбасу

  12 Березня, 2016 11:05
  Головами місцевих адіміністрацій можуть зробити Ріната Ахметова та Юрія Бойка.
  Віктор Медведчук
  Фото з відкритих джерел
  Віктор Медведчук

  Президент Петро Порошенко розглядає можливість застосувати щодо окупованих територій Донбасу так званий "план Медведчука".

  Цей план передбачає створення на цих територіях адміністрацій на чолі з особами, які влаштовують як Київ, так і Москву - а саме Ріната Ахметова для Донецька та Юрія Бойка для Луганська.

  Про це написав журналіст Сергій Рахманін в "Дзеркалі тижня" з посиланням на власні джерела.

  Російський президент Володимир Путін, нібито, погодився на цей план, та може замінити Олександра Захарченка та Ігоря Плотницького менш одіозними персонажами.

  Порошенко вже провів попередні переговори з Ахметовим та Бойком, які ніби дали свою згоду.

  Путін не дуже прихильно ставиться до кандидатури Ахметова, зокрема, із-за позитивних відгуків щодо останнього з боку американских посадовців Вікторії Нуланд та Джона Керрі.

  Щодо Бойка, то Путін йому довіряє, але вагається, чи слід заради цього знімати політика з лідерства у "Опозиційному блоці". При цьому розглядається можливість створити для Бойка в Луганську "трамплін на Київ".

  Росія також підкреслює необхідність повної амністії для бойовиків та постійного статусу автономії для Донбасу з можливим правом вето на київські рішення.

  Порошенко, за словами Рахманіна, досі вагається, але на ньго тиснуть й західні партнери, яким хочеться як можна швидше формально закрити "українське питання".

  Єдине, що справді дратує Порошенка - це можливість участі населення "особливих територій" в загальноукраїнських виборах, що буде явно заважати його шансам на другий президентський термін.

  Теги : Путін Порошенко Рінат Ахметов Донбас Юрій Бойко вибори Медведчук
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів