Порошенко підписав закон, що оптимізує соцвитрати

  4 Сiчня, 2016 15:15
  Президент схвалив закон для оптимізації соціальних витрат.
  Фото з відкритих джерел

  Президент України Петро Порошенко підписав ухвалений Верховною Радою 24 грудня урядовий закон для оптимізації соціальних витрат.

  Нагадаємо, законом встановлюється, що індексація доходів населення проводиться у разі, якщо індекс споживчих цін перевищив поріг індексації у розмірі 103% (згідно з чинним законодавством - 101%).

  Крім того, до низки законів вносяться зміни, згідно з якими в період з 1 січня до 31 грудня 2016 року максимальний розмір пенсії з урахуванням надбавок, підвищень і доплат не може перевищувати 10 740 грн.

  Також внесені зміни до закону про пенсійне забезпечення передбачають, що співробітники сфери освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення зможуть виходити на пенсію за вислугою років за наявності спеціального стажу лише після виповнення 55 років (зараз - незалежно від віку – ред.).

  Водночас згідно зі змінами до закону про дошкільну освіту, органи місцевого самоврядування встановлюватимуть розмір оплати харчування дошкільнят, який вносять батьки (на сьогодні батьки оплачують 60% - в місті, 40% - в селі). Також пільгові умови харчування для низки категорій школярів надаватимуть за рішенням органу місцевого самоврядування.

  Разом з тим, надання ряду пільг інвалідам, учасникам війни, тим, на кого поширюється дія закону про статус ветеранів війни, переклали на органи місцевого самоврядування і місцеві бюджети.

  В той же час, до підпорядкування виконавчих органів місцевих рад віднесли забезпечення здобуття професійно-технічної освіти, вищої освіти у ВНЗ I-II рівнів акредитації.

  Крім того, скасовано пільгові умови вступу до ВНЗ, які раніше були передбачені для окремих категорій абітурієнтів. Згідно із законом, тепер їм можуть призначати соціальну стипендію та додаткову матеріальну допомогу.

  Теги : Порошенко закон соцвиплати
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів