Порошенко підписав указ РНБО: Україна захищатиме майнові права в анексованому Криму

  27 Серпня, 2015 10:12
  Усі відомства повинні залучити кваліфікованих радників з метою захисту прав та інтересів України.
  Фото з відкритих джерел

  Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення РНБО від 20 липня щодо захисту майнових прав та інтересів України у зв'язку з тимчасовою окупацією частини її території.

  Про це йдеться у відповідному указі Президента від 26 серпня. Як зазначається, контроль над виконанням рішення лягає на секретаря РНБО Турчинова.

  Відповідно до цього рішення, уряд повинен вжити невідкладних заходів із відшкодування збитків через окупацію частини території України:

  • уточнити розмір збитків, які були завдані через перешкоду реалізації Україною в Криму і Севастополі права власності та майнових прав;
  • підготувати спільно з Національним інститутом стратегічних досліджень та іншими науково-дослідними установами позиції України щодо захисту майнових прав та інтересів держави;
  • вжити заходів для проведення переговорів з російською стороною для врегулювання спору щодо застосування угоди між Кабінетом Міністрів і урядом Росії про заохочення і взаємний захист інвестицій.

  Окрім того, МЗС має негайно почати процедуру закупівлі юридичних послуг, пов'язаних із захистом прав та інтересів України. Протягом трьох місяців відомство також має залучити експертів для підготовки доказової бази, необхідної для захисту прав та інтересів України.

  На Міністерство юстиції поклали завдання з надання правової допомоги українцям, права яких були порушені в результаті тимчасової окупації частини території України.

  Всі інші міністерства за участю НАК "Нафтогаз України" також повинні залучити кваліфікованих радників з метою захисту прав та інтересів України, пов'язаних із неможливістю використання держмайна чи неотриманням доходів на території Криму і Севастополя. Йдеться зокрема про військове майно військових частин, установ і організацій ЗСУ, об'єктів газотранспортної та енергетичної систем, транспортної інфраструктури, об'єктів рибного господарства тощо.

  ГПУ та Мін’юст мають інформувати громадськість про дії України, спрямовані на захист її майнових прав та інтересів.

  Теги : Крим Порошенко РНБО майнові права
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів