Порошенко оплатив свій мальдівський вояж офшорними грішми "Рошен"

  22 Сiчня, 2018 18:13
  Після історії зі "сліпим трастом" корпорація "Рошен" не платить податки в Україні, а весь прибуток осідає на рахунках офшорних компаній.

  Президент Петро Порошенко оплатив свою розкішну відпустку на Мальдівах грішми з кіпрського офшору, в який після афери зі "сліпим трастом" виводяться з України всі прибутки корпорації "Рошен".

  Про це повідомляє dubinsky.pro.

  Як зазначає журналіст Олександр Дубінський, усі гроші фабрики "Рошен" нині осідають на рахунках компанії Confectionary Investments (Кіпр). Ця фірма, як і дві інші офшорні – Roshen Group (Люксембург) і Roshen Europe (Голландія), була зареєстрована напередодні передачі "Рошену" в "сліпий траст".

  Журналіст нагадує, що юристи Порошенка тоді замість простої передачі центральної холдингової компанії ТОВ "Центрально-Європейська Кондитерська Компанія" в "сліпий траст" вибудували надскладну схему з офшорних та європейських компаній.

  ТОВ "Центрально-Європейська Кондитерська Компанія" (ЦЄКК) є ядром президентської кондитерської корпорації. Саме воно номінально володіє низкою фабрик, фірм й магазинів "Рошен" по всьому світу.

  До того, як "Рошен" було передано в траст, власником "ЦЄКК" був фонд "Прайм Ессетс Кепітал" (Україна), яким одноосібно володів Порошенко. У компанію "ЦЄКК" стікався весь прибуток від діяльності корпорації, з якого вона сплачувала податки в Україні.

  Однак усе змінилося з моменту передачі "Рошену" в "сліпий траст". Відтоді власником ТОВ "ЦЄКК" є не фонд "ПраймЕссетс Кепітал" (Україна), а компанії Roshen Europe (Голландія), Roshen Group (Люксембург) і Confectionary Investments (Кіпр).

  Весь прибуток "Рошен" тепер переводиться на рахунки в Голландії, Кіпрі та Люксембурзі. Таким чином, зауважує Дубінський, з України виводяться мільярди гривень прибутку, з якого в Україні президентська корпорація не сплачує податки.

  ТОВ "ЦЄКК", за словами журналіста, нині є просто транзитною компанією для перекачування грошей в офшори, адже з 7 грудня 2016 року вона більше не є платником ПДВ в Україні.

  Під прикриттям передачі "Рошен" у "сліпий траст", стверджує Дубінський, діяльність корпорації вивели за межі України, а всі фінансові потоки через компанію "ЦЄКК" тепер виходять за межі країни. Першою в цьому ланцюжку є голландська компанія Roshen Europe, на яку транзитом через ТОВ "ЦЄКК" течуть гроші з усіх покупок у магазинах "Рошен" і перерозподіляються в Roshen Group (Люксембург) і Confectionary Investments (Кіпр).

  Компанія Roshen Europe, додає Дубінський, зареєстрована в Голландії не просто так, адже Україна підписала з цією країною Конвенцію про уникнення подвійного оподаткування. А це означає, що податок на отриманий прибуток від діяльності "Рошену" по всьому світу сплачується лише в одній країні з двох. І, очевидно, не в Україні.

  Теги : Порошенко Рошен Roshen Петро Порошенко Олександр Дубінський Мальдіви
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів