Порошенко хоче створити ручне Нацбюро фінбезпеки – Найєм

  20 Квiтня, 2018 14:52
  Главою цього органу, за даними нардепа, планується зробити БППшницю Южаніну – авторку відповідного законопроекту.

  Президент Петро Порошенко планує створити Національне бюро фінансової безпеки, яке буде підзвітне лише йому як голові держави.

  Про це заявив з трибуни Верховної Ради нардеп від фракції "Блок Петра Порошенка" Мустафа Найєм, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  За його словами, народний депутат від БПП Ніна Южаніна ініціює ухвалення проекту закону №8157, котрий розкритикували, зокрема, посли країн G-7.

  "Головне застереження по цьому законопроекту полягає у тому, що це бюро створюється, як ще одна Служба безпеки України, яка буде підзвітна і підпорядковуватися лише президенту", – сказав Найєм. 

  Нардеп зазначив, що керівника цього органу призначатиме комісія, а звільнити натомість зможе одноосібно президент. До того ж, зауважує Найєм, за його даними, главою Нацбюро фінбезпеки хочуть призначити безпосередньо автора закону Южаніну.

  "На жаль, цей орган створюється з метою надати президенту ще одні важелі впливу на бізнес", – наголосив парламентар.

  Найєм закликав відхилити законопроект Южаніної, нагадавши, що у Раді є ще три альтернативні проекти, на базі яких можна підготувати новий закон для створення якісного органу, який буде підпорядковуватися уряду та парламенту.

  Як відомо, експерт групи Реформа органів правопорядку РПР Володимир Петраковський також вважає, що законопроектом у варіанті Ніни Южаніної створюється повністю підконтрольне президентові Національне бюро фінансової безпеки.

  Теги : Мустафа Найєм Порошенко Петро Порошенко Ніна Южаніна Служба фінансових розслідувань Національне бюро фінансових розслідувань
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів