Пайєтт жорстко висловився з приводу люстрації та корупції в Україні

  30 Жовтня, 2015 12:18
  Як для дипломата, його висловлювання були дуже прямолінійними. Штати відверто незадоволені ситуацією, яка склалась в прокуратурі та суддівському корпусі.
  Джеффрі Пайєтт
  Фото з відкритих джерел
  Джеффрі Пайєтт

  В Генеральній прокуратурі України має місце протидія створенню незалежного Управління генерального інспектора з розслідування корумпованих осіб в органах прокуратури.

  Про це сказав посол США в Україні Джеффрі Пайєтт під час конференції Бізнес-ради США-України та Київської школи економіки.

  Пайєтт зазначив, що заступник генерального прокурора України (який водночас є прокурором Одеської області) Давид Сакварелідзе та заступник генпрокурора Віталій Касько працюють над призначенням такого незалежного генерального інспектора.

  "Ми сподіваємося, що Генеральна прокуратура забезпечуватиме генеральних інспекторів Сакварелідзе і Касько ресурсами й повноваженнями, необхідними для засудження винних і відновлення суспільної довіри до ГПУ", - заявив Пайєтт.

  Він назвав "тривожним сигналом" інформацію, яку Касько озвучив цього тижня, про тиск з боку керівництва Генпрокуратури.

  Посол поінформував, що повідомив генерального прокурора України Віктора Шокіна про тверду підтримку нових законів для забезпечення незалежної діяльності Управління генерального інспектора.

  Далі Пайєтт дуже відверто, як для дипломата, висловився щодо ситуації, яка склалась з корупцією та люстрацією в Україні.

  "Сполучені Штати, разом із нашими європейськими партнерами, підтримують незалежне, на основі особистих заслуг, тестування кандидатів на посади в прокуратурі. Ще потрібно зробити багато, щоб гарантувати оновлення прокуратури максимально чесними людьми. Людьми, які дослухаються до закликів, що так ясно прозвучали на Майдані: досить. Досить бізнесу за звичною схемою. Досить корупції та безкарності. Український народ має право вимагати зміни зараз. Занадто багато людей вже й так принесли занадто великі жертви", - заявив Пайєтт.

  Нагадаємо, за останній тиждень це вже друге попередження з боку впливових дипломатів США, яке стосується люстрації суддівського та прокурорського середовища в Україні.

  27 жовтня колишній посол США в Україні Джон Гербст напряму звинуватив президента Петра Порошенка у тому, що досі не звільнено генерального прокурора Віктора Шокіна, зауваживши, що той не тільки провалив процеси проти корупціонерів, але й допомагав корупції разом із судовою владою.

  Теги : генпрокуратура люстрація сакварелідзе джеффрі пайєтт Віктор Шокін Віталій Касько
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів