Пашинський знову намагається протиснути рейдерський закон

  7 Липня, 2016 15:52
  У попередньому варіанті, забракованому ЄС, автори змінили тільки номер.

  Черговий варіант законопроекту про "конфіскацію активів Януковича" №4890, що усіляко проштовхується його автором – народним депутатом Сергієм Пашинським, неможливо буде застосувати до екс-президента. Окрім того, головні ризики попередніх редакцій було залишено без змін.

  Про це на своїй сторінці у Facebook написала експерт Центру протидії корупції Дарія Каленюк.

  "…"стягнення необґрунтованих активів" лишається в межах кримінального кодексу, а значить за міжнародними стандартами буде трактуватися, як покарання. Закон про погіршення покарання не має зворотної сили, тому застосувати його стосовно майна осіб, які вже вчинили злочин, буде неможливо. Тобто конфіскація активів Януковича та його соратників буде визнана незаконною та успішно оскаржена в ЄСПЛ. Всі активи, конфісковані у Януковичів за цим законом, будуть повернуті державою з відсотками за 2-3 роки", – зазначає експерт.

  Каленюк звертає увагу на загрозу захисту прав власності третіх осіб, яку не було усунено. Зокрема вказується, що закон зобов'язує суд розглянути клопотання за 2 місяці. Це призводитиме до того, наголошує експерт, що "люди дізнаватимуться про конфісковане майно пост-фактум, втративши всі механізми захисту"

  Окремо підкреслюється, що закон поширюється на всіх осіб, стосовно яких є підозра в корупційних злочинах (статті 191, 255, 365, 368), які переховуються від слідства, а також третіх осіб, які могли отримати активи від них.

  "Фактично, потенційним клієнтом "стягнення необґрунтованих активів" може бути кожна фізична чи юридична особа в Україні", – резюмує експерт Центру протидії корупції.

  Водночас, народний депутат фракції Партії "Блок Петра Порошенка" Іван Вінник заявив сьогодні, що закон діятиме виключно у стосунку до "державних службовців, які вчинили злочини і є пов'язаними з корупцією".

  Експерти називають поширення вказаної недостовірної інформації черговою спробою так званої "групи Пашинського" протиснути згаданий законопроект, попри негативну його оцінку Представництвом ЄС в Україні.

  Нагадаємо, Іван Вінник є секретарем Комітету з нацбезпеки і оборони, у якому головує Сергій Пашинський.

  Як повідомлялося раніше, на сьогоднішньому засіданні Верховної Ради питання щодо розгляду законопроекта двічі ставилось на голосування, однак не набрало потрібної кількості голосів.

  Теги : законопроект БПП сергій пашинський центр протидії корупції спецконфіскація винник
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів