ПАРЄ проголосувала за повернення РФ. Україна розглядає призупинення участі в асамблеї

  25 Червня, 2019 08:56
  Українська делегація протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів делегації РФ у вівторок.

  Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію про зміну санкційного механізму, у якій запросила Росію для повернення до роботи у ПАРЄ без обмежень права голосу.

  Відповідне рішення асамблея схвалила в ніч на вівторок, передає Європейська правда.

  Як повідомляється, попри нічне голосування, яке є безпрецедентним для асамблеї, явка депутатів була навіть вища за звичайну. За резолюцію проголосувало 118 депутатів, 62 проти, 10 утрималися.

  Рішення, ухвалене у Страсбурзі, принципово змінює санкційний механізм.

  У регламент додається норма, яка скасовує право ПАРЄ накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – незважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.

  Водночас, як повідомляється, залишається право повністю відмовити у підтвердженні повноважень делегації окремої держави. Імовірно, можуть бути схвалені також дрібніші точкові санкції, але щодо останнього, резолюція є нечіткою. Серед депутатів ПАРЄ є різночитання норм документа, позиція з цього приводу має бути узгоджена ближчими днями, зазначає видання.

  Окрема норма рішення дозволяє Росії подати список своєї делегації посеред сесії (за статутом делегація подається лише перед початком першої сесії року). Це дозволить Росії, переконавшись, що загрозу санкцій знято, вже у вівторок вранці передати у Страсбург список своїх депутатів. Як відомо, останні три роки РФ відмовлялася брати участь у роботі ПАРЄ, вимагаючи гарантувати відсутність будь-яких санкцій.

  Українські депутати вже заявили, що будуть оскаржувати повноваження РФ, щойно вона подасть свій список. Як повідомляється, якщо це відбудеться, то розгляд даного питання призначать на середу, однак Росія вже у вівторок має намір відновити роботу в Асамблеї, не маючи обмежень жодними санкціями.

  У свою в.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції Марія Іонова заявила в коментарі Інтерфакс-Україна, що після повернення повноважень делегації РФ в ПАРЄ українська делегація може призупинити свою участь в асамблеї.

  "Делегація збереться і буде вирішувати. В принципі, ми не бачимо себе в одному залі з росіянами. Ми просто припинимо участь України в літній сесії…І взагалі я не знаю, чи можна буде туди повертатися, якщо чесно", – підкреслила вона.

  Народний депутат сказала, що українська делегація протестуватиме під час процедури повернення повноважень членів делегації РФ у вівторок.

  "Ми встанемо і будемо протестувати. І коли вони залишаться в залі, ми покинемо його. Нехай вони голосують за Генерального секретаря (ПАРЄ – ред.) без України", – наголосила Іонова.

  В.о. голови комітету Верховної Ради з питань євроінтеграції нагадала, що 6 з 11 депутатів з делегації РФ перебувають під світовими санкціями, оскільки вони голосували за введення військ в Україну.

  "Члени парламентської асамблеї здійснюють самогубство… це початок руйнування самої організації", – заявила Іонова, коментуючи резолюцію про повернення делегації РФ.

  Нагадаємо, напередодні у Міністерстві закордонних справ України заявили, що повернення Російської Федерації в Парламентську асамблею Ради Європи послабить організацію та підірве її правила.

  Теги : Росія ПАРЄ Україна
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів