Оприлюднені подробиці рішення Венеціанської комісії

  23 Жовтня, 2015 17:44
  Першочергово комісія виступила проти звільнення всіх суддів.

  Венеціанська комісія наголошує, що звільнення всіх суддів, окрім виключних випадків, на кшталт зміни конституційного ладу, не відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права.

  Про це йдеться у висновку комісії щодо судової реформи в Україні, опублікованому на сайті Президента України.

  "В той же час, це не виключає оновлення суддівського корпусу через механізми реорганізації окремих судів, а також оцінювання всіх суддів на їх відповідність критеріям професіоналізму, етичності та доброчесності, що співпадає з позицією Конституційної комісії", – сказано у повідомленні.

  Крім того, комісія виступила за скасування випробувального терміну для суддів, скасування "порушення присяги" як підстави для звільнення суддів, запровадження конкурсних процедур при призначенні суддів на посади, формування Вищої ради правосуддя таким чином, щоби більшість складали судді, обрані суддями.

  Також члени комісії позитивно оцінили проведення реформи прокуратури та забезпечення гарантій її незалежності (перш за все, через позбавлення Верховної Ради повноважень щодо висловлення недовіри Генеральному прокурору), а також позбавлення прокуратури повноважень щодо здійснення загального нагляду, запровадження інституту конституційної скарги тощо.

  Разом з тим, Венеціанська комісія схвалила позбавлення Верховної Ради повноважень щодо призначення, а Президента – щодо звільнення суддів та передачу цих повноважень Вищий раді правосуддя.

  Водночас, комісія рекомендує чітко вказати, що Вища рада правосуддя має повноваження також щодо переведення суддів та їх просування по службі, хоча президент може у перехідний період мати роль в цьому процесі з міркувань національної безпеки.

  Наголошується, що член Венеціанської комісії від Польщі Анна Сухоцька, зачитуючи рішення, повідомила, що комісія розглядала президентський варіант законопроекту, а не варіант громадських активістів, як було повідомлено раніше.

  При цьому низка пропозицій активістів все ж були враховані.

  Зазначається, що Європейська комісія запропонувала окремим пунктом включити до документу норму про вимогу до всіх суддів декларувати своє майно.

  Нагадаємо, сьогодні стало відомо, що Венеціанська комісія схвалила радикальну судову реформу України.

  Теги : реформи Венеціанська комісія судова реформа
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів