Оприлюднена доповідь Нємцова: вражаючі факти і докази російської агресії

  12 Травня, 2015 09:46
  Доповідь, за яку ймовірно вбили Бориса Нємцова, вийшла в світ завдяки групі експертів. Опозиціонер дізнався про численні смерті російських військових на сході України, а також оцінив втрати бюджету Росії від розв’язаної нею війни.
  Борис Нємцов

  Товариші вбитого російського опозиціонера Бориса Нємцова оприлюднили доповідь "Путін. Війна", текст якої сам Нємцов написати не встиг. У дослідженні, де робляться спроби оцінити загальні втрати Росії від війни в Україні, - встановлено, що тільки в січні-лютому 2015 року під Дебальцевим загинули близько 70 російських солдат.

  Зокрема, із 70 військових було не менше 17 десантників з міста Іваново. Інформація надана самими родичами військовослужбовців, які звернулись до Нємцова за допомогою, бо не могли добитися від влади компенсацій.

  Як ідеться в доповіді, солдат, яких на той момент відправляли на Донбас, звільняли з армії та видавали за добровольців. Натомість же, незважаючи на звільнення, обіцяли платити компенсації у разі смерті чи каліцтв. Однак ця обіцянка не була виконана.

  Також у доповіді зазначено, що за джерелами Нємцова, не менше 150 російських солдат загинули на Донбасі в серпні 2014 року. Саме тоді українська армія перейшла в наступ, але під Іловайськом була зупинена російськими військами. Як повідомляється, рідним загиблих військовослужбовців виплатили по 2 млн рублів та дали підписку про нерозголошення щодо обставин їх загибелі.

  Згідно дослідження, за десять місяців на війну на сході України з російського бюджету було витрачено близько 53 млрд рублів. Із них, за оцінками співавтора доповіді, директора з макроекономічних досліджень ВШЕ Сергія Алексашенка, - 21 млрд руб. знадобилось на утримання 6 тисяч добровольців, 25 млрд руб. – на підтримку місцевих "ополченців" та 7 млрд руб. – на експлуатацію і ремонт техніки.

  Крім того, близько 80 млрд рублів влада російських регіонів витратила на утримання біженців із Донецької та Луганської областей України, починаючи з липня 2014 року.

  Також, за оцінками економістів, росіяни за рік після приєднання Криму втратили 2 трлн рублів зі своїх зарплат та 750 млрд рублів зі своїх заощаджень.

  Довідка. Російського опозиціонера Бориса Нємцова було вбито 27 лютого 2015 року неподалік від Кремля. Серед версій вбивства його друзі називають саме роботу над дослідженням "Путін. Війна", яким Нємцов хотів довести безпосередню участь Росії в організації бойових дій в Україні.

  Дослідження містить у собі різні свідчення та власні дані Нємцова про втручання Москви в українську політику та присутність російських збройних сил на сході України.

  Теги : Росія Борис Нємцов Україна війна доповідь
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів