Омбудсмен Лутковська: СБУ зловжила правом повторного затримання Корбана

  3 Листопада, 2015 15:58
  Практика повторних затримань є порушенням п. 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.
  Валерія Лутковська
  Фото з відкритих джерел
  Валерія Лутковська

  Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила про зловживання правоохоронцями правом повторного затримання підозрюваного без санкції суду.

  Про це йдеться в її заяві у зв'язку з повторним затриманням лідера партії "УКРОП" Геннадія Корбана в Чернігові.

  Як зазначається, відповідно до т. 29 Конституції України кожна людина має право на свободу і особисту недоторканність. Тому ніхто не може бути арештований або утримуватись під вартою інакше ніж за мотивованим рішенням суду і лише на законних підставах.

  Омбудсмен підкреслила, що лише у випадку нагальної потреби запобігти злочину або його припинити правоохоронці можуть застосувати утримування особи під вартою як тимчасовий захід. І обов’язково це має бути обґрунтовано протягом 72 год. і перевірено судом. Якщо ж протягом цього часу немає мотивованого рішення суду про утримання під вартою, затримана особа негайно має бути звільнена.

  Лутковська заявила, що практика повторних затримань є порушенням п. 4 ст. 5 Конвенції про захист прав людини та основних свобод.

  Нагадаємо, сьогодні, після звільнення із зали суду, Корбана повторно "викрали" у зв'язку з відкриттям нових кримінальних проваджень і відвезли до київського СІЗО СБУ. Хоча, так як суд не обрав йому запобіжний захід, сьогодні сплив термін тримання його під вартою. 

  Теги : СБУ затримання СІЗО Корбан Лутковська
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів