Охендовському вручили повідомлення про підозру – НАБУ

  13 Грудня, 2016 22:59
  Детективи вручили підозру прямо в аеропорту Бориспіль.

  Голові Центральної виборчої комісії Михайлу Охендовському вручили повідомлення про підозру. Про це повідомила "Українська правда" з посиланням на прес-секретаря НАБУ Світлану Оліфер.

  За словами прес-секретаря, Охендовський отримав підозру в аеропорту "Бориспіль" після прильоту з Киргизстану, де він спостерігав за виборами і референдумом.

  Керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький на своїй сторінці у Facebook повідомив, що НАБУ та САП встановили, що Охендовський як член ЦВК у 2012 році здійснив 6 виїздів закордон з формулюванням відрядження для ознайомлення із виборчим законодавством України та особливостями виборчого процесу з парламентських виборів 28 жовтня 2012 року.

  "Справжньою підставою цих закордонних візитів, як вбачається з матеріалів розслідування, було виконання Охендовським, обраним до складу ЦВК у 2007 році за квотою Партії регіонів, неофіційного доручення вищих службових осіб держави та членів цієї партії стосовно донесення до представників урядів іноземних держав, міжнародних і міжурядових організацій в позитивному світлі інформації про "демократичний" перебіг виборчого процесу в Україні з метою недопущення можливого визнання виборів такими, що не відповідають міжнародним стандартам", - йдеться в повідомленні Охендовського.

  Слідство вважає, що за свої дії глава ЦВК отримав відшкодування понесених за кордоном витрат коштом Партії регіонів. Документи так званої "чорної бухгалтерії" підтверджують чотири випадки отримання Охендовським готівки в офісі Партії регіонів у Києві на вул. Липській, 10, на загальну суму 16 734 доларів США.

  "Отримуючи ці гроші, факт їх одержання Охендовський щоразу засвідчував власноручним підписом у відповідних облікових листах, які були надані до антикорупційних органів влітку цього року. Автентичність його підписів підтверджено проведеною у кримінальному провадженні почеркознавчою експертизою", - написав Холодницький.

  Також Холодницький додав, що документи, які до НАБУ отримало від колишнього першого заступника голови СБУ Віктора Трепака, показали ще два записи про можливе отримання Охендовським грошей у сумі 100 тис. та 45 тис. доларів США.

  Наразі відомо, що голові ЦВК інкримінують ч. 3 та ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України – одержання хабарів у великому та особливо великому розмірі особою, яка займає особливо відповідальне становище.

  Теги : Партія регіонів НАБУ Михайло Охендовський спеціалізована антикорупційна прокуратура Назар Холодницький
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів