Одеський припортовий змусили взяти зайвий кредит на 5 млрд грн - Сакварелідзе

  29 Грудня, 2015 16:34
  За гроші, взяті в Ощадбанку, ОПЗ зобов'язали купити зі стовідсотковою передоплатою газ в НАК "Нафтогаз".
  Давид Сакварелідзе
  Фото: відкриті джерела
  Давид Сакварелідзе

  Уряд минулого року своїм розпорядженням зобов'язав "Одеський припортовий завод" отримати непотрібний кредит на 5 мільярдів гривень.

  Перші результати слідства щодо розкрадань на ОПЗ оприлюднив замгенпрокурора Давид Сакварелідзе в Фейсбуці.

  За його словами, таку суму грошей було перераховано в РФ для купівлі сировини. Однак, виходячи зі свідчень посадовців ПАТ, підприємство мало достатньо коштів для купівлі газу, і не потребувало позичених коштів.

  Попри це, ОПЗ оплатило проценти за зайвим кредитом у понад 700 млн грн, які доречніше було б спрямувати на розвиток ПАТ, вважає заступник прокурора.

  Також було встановлено, що навесні цього року Фонд держмайна до складу керівництва заводу ввів і наділив повноваженнями управління фінансовою та зовнішньоекономічною діяльністю осіб, які до цього не мали відношення до роботи ПАТ.

  Вони укладали з новими міжнародними компаніями договори про реалізацію продукції за неринковими цінами, що призвело до недоотримання підприємством прибутку, що несло за собою зниження інвестиційної привабливості та його вартості у разі приватизації.  Зазначається, що досудове розслідування триває.

  Як відомо, восени уряд відклав вкотре приватизацію Одеського припортового заводу, пояснюючи необхідністю скасування норми закону про обов'язковий продаж на біржових торгах 5% підприємства.

  Теги : кримінальне провадження уряд сакварелідзе зловживання Одеський припортовий завод досудове слідство
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів