Обама ветував оборонний бюджет з $300 млн для України

  23 Жовтня, 2015 08:32
  Тепер для подолання президентського вето потрібні дві третини голосів в обох палатах Конгресу.
  Барак Обама
  Фото з відкритих джерел
  Барак Обама

  Президент США Барак Обама застосував право вето до закону про оборонний бюджет на 2016-й фінансовий рік, що передбачав надання Україні 300 млн доларів військової допомоги.

  Як повідомляє українське посольство в США, ветування військового бюджету не пов’язане з обсягом допомоги Україні, що передбачена в цьому документі.

  Американський президент аргументував своє рішення тим, що до цього його спонукали секвестр бюджету та ігнорування Конгресом низки запропонованих Адміністрацією реформ задля модернізації армії США.

  Крім того, положення цього документа унеможливлюють закриття в’язниці Гуантанамо, що є принциповим для Барака Обами ще з часу його президентської кампанії.

  Наразі законопроект повертається до Конгресу, де для подолання президентського вето потрібні дві третини голосів в обох палатах – Палаті представників та в Сенаті. Відповідне голосування Палати представників заплановане на 5 листопада.

  Водночас у посольстві запевняють, що США продовжать надавати Україні військову та іншу допомогу навіть у разі ненабуття чинності зазначеного закону.

  Нагадаємо, законопроект, який визначає фінансування на потреби оборони країни на наступний рік у розмірі 612 млрд доларів, Сенат Конгресу США ухвалив 8 жовтня.

  Теги : США Обама військова допомога Конгрес США
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів