Новий закон про освіту має передбачати більшу автономію для шкіл - Яценюк

  4 Жовтня, 2015 16:48
  Яценюк пообіцяв в новому законі про реформу середньої освіти - менше тиску з боку органів влади і більше можливості для директора і для педагогічного колективу.

  Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявив, що новий закон про освіту має передбачати більшу автономію для шкіл.

  Про це Яценюк сказав у програмі "10 хвилин із прем`єр-міністром".

  Він звернувся до педагогів з проханням надавати свої пропозиції до законопроекту про освіту персонально міністру і персонально голові Комітету.

  Прем’єр підкреслив, що в рамках реформування середньої освіти вже напрацьовано низку пунктів, які будуть відображені в новому законі.

  "Треба переходити на обрання директорів шкіл на відкритих конкурсах по всій Україні. Це вже зроблено в Києві, зараз проходить експеримент в Чернівцях. Ми це розповсюджуємо на всю Україну", - підкреслив Яценюк.

  Крім того, потрібно запровадити систему стимулів для вчителів: "Чим краще ти навчаєш дітей, чим кращі в тебе результати, тим вища в тебе заробітна платня. І це може стати частиною контракту між вчителем і школою".

  "Школа потребує більшої автономії. Менше тиску з боку органів влади і більше можливості для директора і для педагогічного колективу підбирати собі як тих людей, з ким вони хочуть працювати, так і мати можливість витрачати власні кошти на ті потреби, які вони вважають першочерговими", - підкреслив він.

  Яценюк також наголосив на необхідності в наступному році розширювати програму інформатизації шкіл.

  Теги : Арсеній Яценюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів