Нова редакція закону про місцеві вибори набула чинності

  8 Серпня, 2015 09:38
  Закон "Про місцеві вибори" було опубліковано в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" 7 серпня.
  Вибори в Україні
  Вибори в Україні

  У ньому передбачено, що вибори депутатів сільських і селищних рад проходять, як і раніше, за мажоритарною системою (балотування дозволено і від партій, і в порядку самовисування), а депутатів обласних, районних, міських, районних у місті рад - не за мажоритарно-пропорційною, а за пропорційною виключно за списками партій з одночасним висуванням кандидатів в округах.

  Об'єднання партій у блоки на місцевих виборах законом не дозволяється, також партіям, щодо яких є рішення про невідповідність їх діяльності, назви або символіки вимогам закону про заборону пропаганди комуністичного та націонал-соціалістського режимів участь у виборах законом заборонено.

  У кожному окрузі партія зможе висунути не більше одного кандидата (або в якихось округах кандидатів не висувати), а при формуванні списків кандидатів у депутати партії повинні будуть включати в них не менше 30% осіб однієї статі та затверджувати у списку одного незмінного кандидата, тоді як інших закріплювати за округами.

  Виборець зможе підтримати одного із всіх включених від різних партій у бюлетень кандидатів, а його голос буде вважатися відданим як за самого кандидата, так автоматично і за партію, що його висунула.

  За підсумками виборів мандати будуть розподілятися лише між кандидатами зі списків партій, що перебороли бар'єр у 5% (раніше бар'єр був 3%), у порядку убування отриманих ними у своїх територіальних округах голосів виборців.

  Також, відповідно до закону, буде скорочено депутатський корпус місцевих рад відповідно до кількості проживаючих на відповідних територіях виборців: мінімальна кількість депутатів становитиме 12 людей на територіях з менше 1 тис. виборців, а максимальна - 120 на територіях з більше 2 млн виборців (раніше максимальний склад місцевих рад обмежувався 150 депутатами).

  Крім того, у новій редакції закону передбачено проведення виборів мерів у дві тури (балотування дозволено і від партії, і в порядку самовисування), зокрема, вибори сільських, селищних голів, старостів громад і мерів міст із кількістю виборців менше 90 тис. будуть проходити, як і раніше, за мажоритарною системою відносної більшості (виграє кандидат, який отримав найбільшу кількість голосів), але вибори мерів у містах, де кількість виборців дорівнює або більше 90 тис., будуть проводитися за мажоритарною системою абсолютної більшості (виграє кандидат, який отримав більше 50% голосів).

  Нагадаємо, Рада призначила чергові вибори депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів на 25 жовтня за винятком анексованого Росією Криму і тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей.

  Виборчий процес розпочнеться 5 вересня.

  Теги : місцеві вибори
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів