Нормандські переговори: складна, але корисна зустріч

  24 Червня, 2015 08:50
  Попри розбіжності у баченнях, українська сторона намагалась показати, хто насправді відповідальний за зрив мінських домовленостей.
  Нормандська
  Фото з відкритих джерел
  Нормандська "четвірка"

  Переговори міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки" (України, Німеччини, Франції та Росії) щодо шляхів врегулювання ситуації на сході України пройшли складно, але загалом – корисно.

  Про це журналістам розповів міністр закордонних справ України Павло Клімкін після завершення переговорів, які проходили у закритому форматі і тривали майже чотири години.

  За словами Клімкіна, ключовими темами для України були деескалація та реальне припинення вогню, допуск місії ОБСЄ до всіх районів із важким озброєнням бойовиків, прогрес в обміні заручниками, допуск гуманітарної допомоги, а також підготовка до виборів.

  "А те, що зараз відбувається на Донбасі – це тотальний фарс", - наголосив міністр.

  Він розповів, що українська сторона в деталях та з доказами пояснила всім міністрам про ескалацію конфлікту з боку бойовиків, збільшення обстрілів, про події у Мар’їнці, про використання терористами заборонених "Градів" та іншої важкої артилерії.

  Клімікін також зазначив, що більше години намагався пояснити, що для справжньої стабілізації ситуації на Донбасі необхідно провести вільні та чесні вибори.  Він у загальних рисах поінформував про підготовку закону щодо місцевих виборів.

  "Має відбутись допуск гуманітарної допомоги та розпочатися підготовка до виборів, оскільки без цього з точки зору права, навіть амністія і спеціальний статус не можуть запрацювати", - наголосив Клімкін.

  За його словами, на основі цієї дискусії відбудуться майбутні засідання робочих груп тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання на Донбасі. 

  Теги : Сергій Лавров Штайнмаєр Павло Клімкін Лоран Фабіус Нормандська четвірка переговори зустріч
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів