Німецька прокуратура не змогла довести відмивання грошей Курченком - DW

  21 Квiтня, 2016 22:54
  Слідчі не знайшли доказів проти Курченка і сина Азарова-молодшого у справі про відмивання грошей.
  Сергій Курченко
  Сергій Курченко

  Німецька прокуратура, яка займалась протягом двох останніх років справою про відмивання грошей структурами бізнесмена Сергія Курченка, так і не змогла довести його вини.

  Про це пише видання Deutsche Welle.

  За словами слідчого прокуратури міста Ґера, який веде справу Курченка, в рамках міжнародної правової допомоги відбувся обмін інформацією з правоохоронними органами України, Австрії, Швейцарії та Нідерландів. Проте, це досі не дало конкретних результатів, які б доводили його вину.

  Також нічого не дав і допит екс-топ-менеджера СЄПЕК Бориса Тимонькіна, який ймовірно причетний до банківських махінацій на користь Курченка та який у Німеччині очікує на рішення про екстрадицію до України.

  Німецьким правоохоронцям не вдалося встановити, кому насправді належать заправки Sparschwein Gas, куплені у 2012 році нідерландським трастом.

  Натомість, як наголошує видання, прокуратура Австрії вже давно знає, хто стоїть за офшорними компаніями, які купували заправки — було встановлено, що бенефіціари фірми - Сергій Курченко та Олексій Азаров.

  Дізнавшись про кінцевих власників, у липні 2014 року Відень заморозив майно "дочки" нідерландського трасту (компанії LPG Trading), до якого причетні Курченко та Азаров.

  Водночас у Німеччині слідчі заявляють, що спочатку потрібно документально ідентифікувати власників.

  Після того, як Євросоюз зняв санкції з Азарова-молодшого, він вирішив скористатись цим, оперативно почавши виведення всіх ліквідних активів.

  Зокрема, з рахунків Sparschwein Gas зникають гроші, про що свідчить фінансова звітність компанії, яка є у розпорядженні видання "Deutsche Welle".

  Журналісти не виключають, що кошти потрапляють на острів Курасао у Карибському морі, адже саме там було перереєстровано материнську офшорну фірму Stichting Manstichami, яку раніше було зареєстровано у швейцарському кантоні Цуґ.

  Нагадаємо, раніше справу Ложкіна-Курченка в Австрії закрили через бездіяльність ГПУ.

  Теги : німеччина Олексій Азаров кримінальна справа Курченко відмивання грошей СЕПЕК Sparschwein Gas
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів