Нерозповсюдження е-декларування на АП суперечить духу антикорупційного законодавства – НАЗК

  1 Червня, 2018 19:48
  У Нацагентстві наголошують, що обмежені чинним законодавством у здійсненні заходів фінансового контролю щодо голови АП і його заступників.

  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вважає, що нерозповсюдження електронного декларування на керівництво Адміністрації президента перешкоджає їх фінансовому контролю й суперечить духу антикорупційного законодавства.

  Про це сказано у відповіді НАЗК на запит Українських Новин.

  "Національне агентство обмежене чинним законодавством щодо здійснення заходів фінансового контролю стосовно глави Адміністрації президента України та його заступників, оскільки законодавець не поширив дію закону України "Про запобігання корупції" на цю категорію посадових осіб", – сказано у відповіді Нацагентства.

  Зазначається, що керівництво Адміністрації не внесено в певний перелік суб'єктів декларування в законі "Про запобігання корупції", а також не підпадає під визначення посадових і службових осіб державних органів, посадових осіб юридичних осіб публічного права й державних службовців, які є суб'єктами декларування.

  "Адміністрація є допоміжним органом, не має владних повноважень та не підпадає під поняття юридичної особи публічного права або державного органу, визначеного в законі", – говорять у НАЗК.

  Крім того, повідомляється, що за два місяці до введення електронного декларування парламент прийняв нову редакцію закону "Про державну службу", з-під дії якого була виведена Адміністрація президента.

  Незважаючи на нерозповсюдження електронного декларування на керівництво Адміністрації, починаючи з 2015 звітного року всі керівники, крім одного заступника, заповнюють декларації, однак юристи пояснюють, що НАЗК не має права перевіряти такі декларації, а відповідальність за недостовірні дані в таких деклараціях застосовуватися не може, пише агентство.

  У НАЗК зазначають, що голова Адміністрації президента України і його заступники не віднесені до переліку суб'єктів декларування й не зобов'язані подавати відповідні декларації в Єдиний державний реєстр декларацій. Така ситуація створює перешкоди для реалізації Національним агентством своїх повноважень щодо зазначеної категорії осіб і в цілому суперечить духу антикорупційного законодавства України, підкреслили в Нацагентстві.

  Нагадаємо, раніше до Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) було подано заяву про вчинення кримінальних правопорушень заступником голови Адміністрації президента Олексієм Філатовим.

  Теги : Адміністрація Президента НАЗК е-декларування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів