НАЗК не має доступу до декларацій співробітників СБУ

  23 Грудня, 2016 08:56
  Відомство, яке перевіряє електронні декларації, не може впливати на спецслужби.

  Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) не має доступу до електронних декларацій співробітників Служби безпеки України. Про це повідомила голова НАЗК Наталія Корчак, передають "Схеми".  За словами Корчак, ніхто з членів НАЗК не має права працювати з електронними деклараціями СБУ, оскільки вони є державною таємницею. Згідно з цією заявою, орган, який повинен перевіряти декларації посадовців на корупційні ознаки – не може ніяк вплинути на Службу безпеки.

  Корчак зазначає, що електронні декларації співробітників СБУ знаходяться в приміщенні, яке надала і опечатала Служба безпеки.

  "В СБУ є співробітники, які ведуть контррозвідувальну діяльність, і відповідний закон захищає відомості про їхню особу і про фінансування їхньої діяльності. Водночас керівництво СБУ і публічні працівники не підпадають під цю категорію", - зазначив співавтор закону "Про запобігання корупції" Віктор Чумак.

  Міжнародна громадська організація по боротьбі з корупцією Transparency International Україна вважає, що позиція Служби безпеки суперечить духу закону про електронне декларування.

  Також критикують СБУ юристи громадської організації "Центр протидії корупції", які будуть в суді оскаржувати засекречування інформації про статки працівників відомства.

  Як повідомлялося, голова Запорізької ОДА Костянтин Бриль не оприлюднював на сайті НАЗК свою електронну декларацію, оскільки проходить військову службу у контррозвідці СБУ.

  Теги : СБУ НАЗК електронне декларування Наталія Корчак е-декларування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів