Найєм: Через зміну е-декларацій у корупціонерів з’явився новий спосіб для уникнення відповідальності

  24 Березня, 2017 16:59
  Чиновники-корупціонери зможуть уникнути відповідальності, отримавши статус учасника бойових дій.

  Народний депутат Мустафа Найєм заявив, що через зміни до електронних декларацій корупціонери отримають можливість не показувати своє майно, ставши військовими.

  Про це він написав на Facebook.

  За його словами, чиновники-корупціонери будуть намагатися отримати статус учасника бойових дій або поступити у вище військове училище для того, щоб не заповнювати е-декларацій.

  Якщо президент України Петро Порошенко не підпише відповідний законопроект, то він поставить під удар військовослужбовців, на яких напишуть протоколи за неподання декларацій.

  У випадку підписання законопроекту президент надасть можливість чиновникам, які займаються корупцією, можливість для уникнення кримінальної відповідальності. Крім того, під удар попадуть усі громадські організації, які займаються боротьбою з корупцією. На думку Найєма, прийняття цього закону означатиме оголошення неприкритої війни громадянському суспільству.

  "Тобто, захищаючи військовослужбовців від електронного декларування, автори поправок автоматично поставили під удар тих, хто з першого дня війни критикували і продовжують критикувати державу за неефективне або злочинне використання оборонного бюджету", - пояснив Найем.

  Водночас прийняття змін до декларацій порушує логіку самого закону та загальноприйняті міжнародні стандарти у сфері боротьби з корупцією. Річ у тому, що корупція стосується конфлікту інтересів у посадової особи, тому працівники ГО не можуть прирівнюватися до чиновників, що суперечить здоровому глузду.    

  Нагадаємо, Верховна Рада зобов'язала керівництво антикорупційних громадських організацій подавати е-декларації.

  Теги : корупція Мустафа Найєм Верховна Рада декларація Петро Порошенко чиновники
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів