Наступного тижня Україна може припинити товарообіг з окупованими територіями

  6 Грудня, 2015 15:33
  Документ про припинення товарообігу з Кримом і Донбасом розглянуть 9 грудня.
  Фото з відкритих джерел

  Кабінет міністрів завершив розробку проекту постанови про обмеження поставок товарів, робіт і послуг на тимчасово окуповані та непідконтрольні центральній владі території України, її розгляд може відбутися у середу, 9 грудня.

  Про це 6 грудня на брифінгу у Києві заявив глава Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп Рефат Чубаров. 

  "Уряд підготував і узгодив з усіма сторонами проект постанови про обмеження поставок окремих товарів, робіт і послуг з тимчасово окупованої території на іншу територію України, або з решти територій України на окуповану територію", - заявив він. 

  З ухваленням цієї постанови повністю припиняються торговельні відносини(торгівля, постачання товарів, послуг) з материкової України на територію Криму та інші тимчасово окуповані території, уточнив Чубаров. 

  Згідно з документом, будь-яка особа може перевозити товари, однак їхній еквівалент не має перевищувати 10 тис. грн і сумарна вага не може перевищувати 50 кг на одну особу.

  У проекті постанови також враховано винятки, зокрема, завезення гуманітарної допомоги, яка надається міжнародними гуманітарними організаціями. 

  Чубаров висловив сподівання, що цей документ буде ухвалено на засіданні Кабінету Міністрів у середу та додав, що учасники громадської блокади зберігатимуть свої пости на всіх трьох переходах на адмінкордоні з Кримом і спостерігатимуть за тим, щоб норми постанови виконувалися.

  "Щойно постанову буде ухвалено, учасники громадської блокади не будуть безпосередньо оглядати автомобілі - вони спостерігатимуть за тим, як оглядають автомобілі ті, хто уповноважений", - додав Чубаров.

  При цьому він наголосив, що питання електроенергії, яка йде в Крим, не є питанням розгляду цього проекту постанови.

  Теги : Крим Донбас Чубаров постанова Україна Кабмін Громадянська блокада Криму енергоблокада товарообіг
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів