Нардепи піаряться перед виборцями коштом держбюджету – ОПОРА

  7 Травня, 2018 17:01
  Державні гроші, які виділяються на субвенції, народні обранці використовують у медійних цілях.

  Народні депутати, насамперед мажоритарники, часто використовують бюджетні кошти, що виділяються як субвенція, з агітаційною метою до виборчого сезону.

  Про це розповів аналітик громадянської мережі ОПОРА Андрій Савчук, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

  Він зазначив, що сам процес розподілу коштів на субвенції соціально-економічного розвитку певних територій є доволі політизованим, непрозорим і недостатньо рівномірним.

  "По-перше, це фактично використання бюджетних коштів нині в якихось медійних чи агітаційних цілях на перспективу, наприклад, виборчого сезону чинними депутатами-мажоритарниками", – сказав Савчук.  Кошти виділяються, зокрема, відповідно до прийнятої ще урядом Миколи Азарова постанови Кабінету міністрів України №106, до якої було внесено незначні зміни. Ці гроші, за його словами, дуже часто витрачаються на якісь дріб’язкові ініціативи.

  "Завдяки цьому, на нашу думку, певні чинні депутати-мажоритарники за допомогою своїх пропозицій можуть здобувати якісь симпатії з боку виборців, оскільки розуміють, що сума в 7 тис. гривень є не наскільки великою й кількість субвенцій можна збільшити і таким чином охопити якомога більше територіальної одиниці свого округу", – зазначив Савчук.

  Глава правління мережі ОПОРА Ольга Айвазовська зі свого боку зазначила, що у 2017 році на субвенції із держбюджету було виділено 2,5 млрд гривень, а цьогоріч – удвічі більше.

  "Це колосальні ресурси, які переважно адвокатуються, лобіюються в досить непрозорий спосіб народними депутатами і згодом є частиною їхньої агітаційної кампанії, хоча старт виборів парламентських юридично нас чекає у 2019 році", – наголосила Айвазовська.

  При цьому, зауважила вона, депутати-мажоритарники досить рідко кажуть виборцям, за які ресурси насправді проводиться той чи інший захід, ремонт або ж закуповується техніка. Вони часто позиціонують себе як частину цих програм.

  Наостанок Айвазовська додала, що в низці країн світу не дозволено використовувати ресурси держбюджету на конкретні програми не пізніше ніж за рік до виборів. Однак в Україні про такі ініціативи лише йдуть розмови, а до діла все ніяк не дійде.

  Теги : народні депутати опора субвенція Ольга Айвазовська
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів