Нардеп від "Народного фронту" пропонує вказувати в е-декларації не всі доходи

  8 Вересня, 2016 14:48
  Депутатка Донець хоче внести зміни до закону про електронне декларування, які дозволять приховати ознаки корупції.

  Народний депутат від "Народного фронту" Тетяна Донець зареєструвала у Верховній Раді законопроект, яким пропонується внести зміни до закону про електронне декларування доходів чиновників. Про це повідомляється на сайті парламенту.

  Так, законопроектом запропоновано переглянути інформацію, яка вказується в декларації.

  Зокрема, Донець пропонує, щоб на сайті Національного агентства з питань запобігання корупції публікувалася лише узагальнена інформація про отриманий дохід, розмір сплачених податків, сума коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, перерахованих як благодійна допомога фізичним особам і некомерційним установам та організаціям.

  У разі відмови члена сім’ї посадовця надати певні відомості, про це має бути зазначено в декларації. У чинному ж законі від декларанта вимагається надання всієї відомої йому інформації про такого члена родини.

  Також, згідно із запропонованим законопроектом, в електронних деклараціях не потрібно згадувати вартість майна на момент набуття у власність, володіння або користування.

  Крім того, наразі в декларації необхідно вказувати інформацію про співвласників об’єкта, який перебуває у спільній власності. Донець же пропонує подавати таку інформацію на письмовий запит НАЗК, як і дані про людей, котрі отримали в управління цінні папери від декларанта.

  Нардеп також рекомендує, щоб дані про транспортні засоби не вказувалися чиновником, а автоматично відображалися із державного реєстру Міністерства внутрішніх справ.

  Ще однією ініціативою нардепа із "Народного фронту" є те, що декларувати потрібно лише ті подарунки, вартість яких становить понад 10% доходу, одержаного за звітний рік, а для подарунків у вигляді грошових коштів – якщо їх розмір перевищує 10% отриманого за рік доходу.

  Теги : корупція Народний Фронт електронне декларування е-декларування
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів