"Нафтогаз" відімкне від газопостачання 129 населених пунктів – якщо не отримає більше грошей

  12 Червня, 2018 18:38
  Коболєв пригрозив Гройсману відключити від газопостачання 129 населених пунктів у 16 областях у разі неотримання "Нафтогазом" додаткової плати від нового тарифу.

  НАК "Нафтогаз України" відключить від газопостачання 129 населених пунктів в 16 областях у разі не включення владою до нового тарифу на газ плати за користування мережами компанії та її підприємств.

  Про це йдеться у листі глави  НАК Коболєва до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляють Українські Новини.

  "В своєму листі Коболєв вказує, що "Нафтогаз" є власником об'єктів газорозподільних систем сукупною вартістю 588 млн гривен і хоче отримувати плату за експлуатацію цих мереж нарівні з державою, оскільки вважає, що підхід, за якого лише держава має можливість отримувати прибуток, а інші власники – ні, є порушенням конституційного принципу рівності всіх форм власності", – йдеться в повідомленні.

  При цьому зауважується: приводом до порушення "Нафтогазом" зазначеного питання стало непідвищення Нацкомісією, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та ком послуг (НКРЕКП) тарифу на газ, та, таким чином, відмова включати в нього плату за експлуатацію мереж, у зв’язку з чим, компанія не отримав можливості отримувати додатковий прибуток.

  Крім того, зазначається: НКРЕКП також відмовилась реєструвати угоду та встановлювати новий тариф для наразі єдиного оператора, який погодився сплачувати за експлуатацію мереж НАКу – ПАТ "Донецькоблгаз", – на підставі невідповідності її законодавству.

  "Ситуація, що склалась, підштовхує компанію до прийняття заходів, спрямованих на припинення незаконного використання її майна шляхом проведення консервації власних об'єктів газорозподільних систем. Це може привести до відключення від газопостачання 129 населених пунктів в 16 областях", – резюмує Коболєв у листі до прем'єра.  Теги : Гройсман Нафтогаз Андрій Коболєв НКРЕКП
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів