"Нафтогаз" назвав неприйнятними умови РФ щодо транзиту газу через Україну

  11 Лютого, 2019 17:02
  У "Нафтогазі" заявили, що не збираються відмовлятися від виграшів у міжнародних арбітражах.

  У компанії "Нафтогаз" відреагували на заяву заступника міністра закордонних справ Росії Олександра Панкіна про те, що транзит газу через Україну "може бути лише на умовах Росії". У "Нафтогазі" вважають неприйнятними озвучені Росією умови укладення контракту на транзит газу, повідомив виконавчий директор компанії Юрій Вітренко.

  "Баланс" між компаніями було відновлено рішеннями міжнародного арбітражу і вони підлягають невідкладному виконанню. Крім того, "Нафтогаз" не збирається відмовлятися від виграшу 4,6 млрд доларів у транзитній справі, 2 млрд доларів у справі про перегляд ціни і від скасування зобов'язань перед "Газпромом" на суму близько 80 млрд доларів за положенням "бери або плати".

  "Поточний транзитний контракт між "Нафтогазом" та "Газпром" не відповідає вимогам українського та європейського законодавства, тому він не може бути "продовжений", — повідомив Вітренко.

  Він також зазначив, що у разі, якщо нової угоди між Україною та Росії щодо транзиту газу не укладуть, то "Нафтогаз" через новий арбітражний процес відсудить у Росії приблизно 10 млрд доларів у якості компенсації за відсутність транзиту після 2019 року.

  Як відомо"Нафтогаз" уклав дві угоди щодо виготовлення корпоративних календарів на загальну суму 1,22 млн гривень.

  Теги : Росія Нафтогаз транзит газу юрій вітренко
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів