Набув чинності закон про мовні квоти в ефірі

  8 Листопада, 2016 12:15
  Представники медіа звинувачують авторів закону – нардепів "Народного фронту" Сюмар і Княжицького – в обмеженні свободи слова.

  У вівторок, 8 листопада, в Україні набув чинності законопроект №5313 Сюмар і Княжицького, яким квотується українська музика та ефір українською мовою на радіостанціях.

  Згідно з положеннями закону, в перший рік його дії обсяг пісень українською мовою в ефірі має становити не менше 25%, передач українською – не менше 50%. У наступні два роки ці квоти мають вирости до не менше ніж 35% і 60%, відповідно.

  Крім того, пісні українською мовою мають звучати в прайм-тайм – з 7.00 до 14.00 та з 15.00 до 22.00. Невиконання зазначених вимог загрожує штрафом у розмірі 5% від загальної суми ліцензійного збору.

  Противники закону заявляють, що нові правила призведуть до масового закриття радіостанцій або зміни їхнього формату. Співробітники радіостанцій також скаржаться на неможливість виконання прописаних у законі вимог через брак україномовного контенту.

  Раніше з вимогою відкликати законопроект №5313 Сюмар та Княжицького виступили журналісти та громадські активісти Одеси. У колективному зверненні закон було названо таким, що утискає свободу слова і фактично виганяє російську мову з українських ЗМІ.

  "Цей проект являє собою типовий приклад чисто більшовицького насадження ідеології, всупереч волі і бажанням самих людей", – заявляють активісти.

  Представники медіа вважають, що подібні закони приймаються для відволікання уваги від загальної неспроможності влади:

  "Це відбувається на тлі того, що український політичний істеблішмент показав свою повну нездатність захищати інтереси країни на зовнішній арені. На тлі активної діяльності всіх зовнішньополітичних інститутів Росії, зовнішня політика України має абсолютно вихолощений, порожній характер, типова чисто бюрократична "відмазка".

  Теги : обмеження російська мова свобода слова ефір Народний Фронт Нацрада з питань телебачення і радіомовлення княжицький квоти вікторія сюмар радіомовлення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів