На виконання "безвізового" плану в України є часу до 9 листопада

  20 Жовтня, 2015 18:49
  До цього часу мають бути прийняті ще 9 законів та обраний антикорупційний прокурор.
  Фото з відкритих джерел

  МЗС України до 9 листопада повинне передати Єврокомісії остаточний звіт щодо виконання плану дій з візової лібералізації. А 15 грудня Євросоюз має визначитись, чи отримає Україна безвізовий режим з ЄС у 2016 році.

  Про це заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін після спеціального засідання Ради реформ. При цьому він розповів, що саме має зробити влада до 9 листопада.

  Так, Україна повинна ухвалити пакет із 12 законів для візової лібералізації і запустити роботу антикорупційної прокуратури.

  Зазначимо, що 8 жовтня Рада вже почала розгляд "безвізового пакету" законопроектів, однак змогла ухвалити три з них, та ще чотири - лише в першому читанні. Інші п’ять проектів навіть не виносились на розгляд.

  Одними з найпроблемніших законопроектів чиновники називають зняття недоторканності депутатів, а також поправку до трудового кодексу, яка б забороняла дискримінацію під час прийняття на роботу через сексуальну орієнтацію. Також до пакету входять антикорупційні законопроекти про спецконфіскацію майна та арешт майна, створення нацагенства з розшуку та повернення корупційних активів.

  Тож з огляду на дедлайн 9 листопада, парламент має єдиний шанс ухвалити всі ці закони – на останньому пленарному тижні 3-6 листопада.

  Обрання антикорупційного прокурора повинно розблокувати роботу Національного антикорупційного бюро, чого вимагає Євросоюз для безвізової лібералізації. Ще однією вимогою є обрання членів Нацагентства з питань запобігання корупції, що також треба встигнути до подання фінального звіту Єврокомісії.

  Відзначимо, що комісія з відбору до цього агентства запрацювала лише нещодавно, а навколо конкурсу щодо антикорупційного прокурора зчинився скандал. До комісії ввійшли сім представників громадськості, а чотирьох делегувала ГПУ. У ЄС виникли суттєві зауваження щодо квоти генпрокуратури та незаангажованості її представників. У результаті члени комісії пересварилися і навіть погрожують одне одному судом.

  За словами Клімкіна, Єврокомісія ухвалить фінальний звіт щодо України 15 грудня. У разі позитивного висновку - Рада ЄС невдовзі має ухвалити рішення про запровадження безвізового режиму в 2016 році. Однак, наразі експерти оцінюють шанси України отримати безвізовий режим з ЄС у 2016-му як не дуже високі.

  Теги : безвізовий режим ЄС Антикорупційна прокуратура безвізовий пакет
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів