МЗС України закликало Росію припинити окупацію Криму

  9 Серпня, 2015 11:52
  У Міжнародний день корінних народів світу МЗС України вкотре звертає увагу на систематичне порушення Російською Федерацією прав корінних народів на території тимчасово окупованій Автономної Республіки Крим та Севастополя.

  "У день, коли міжнародне співтовариство віддає належне значному внеску корінних народів у розвиток світової цивілізації, корінні народи Автономної Республіки Крим змушені протистояти свавіллю російських окупаційних властей. Позбавлені права вільно жити на своїй історичній Батьківщині, корінні народи окупованого Криму піддаються дедалі зростаючого тиску з боку російської репресивної машини", - наголошується в заяві МЗС України.

  МЗС підкреслює, що "російські окупаційні власті нахабно ігнорують фундаментальні права кримськотатарського народу, який понад 70 років тому вже пережив трагедію примусової депортації".

  Системними стали випадки обмеження свободи віросповідання та зібрань, тиск на представників корінних народів, зокрема кримських татар, з метою відмови від громадянства України, а також придушення їх етнічної ідентичності.

  "Посилюються гоніння на кримськотатарські ЗМІ та журналістів. Заборонено в'їзд на територію Криму лідерам кримськотатарського народу, до думки яких прислухається міжнародне співтовариство. Тривають незаконні арешти і вбивства кримськотатарських активістів", - підкреслює МЗС і заявляє: "Росія повинна припинити окупацію Криму, кричущі порушення основних прав і свобод людини, витіснення з території півострова корінних народів".

  Нагадаємо, в Криму не бажають відкривати класи з вивчення кримськотатарської мови.

  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів