МЗС Росії: кримські татари самі попросили заборонити відзначати роковини депортації

  22 Травня, 2015 15:53
  Публічні заходи з нагоди річниці депортації кримськотатарського народу було відмінено на прохання самих кримських татар.

  Під час виступу 21 травня 2015 року на засіданні Постійної ради ОБСЄ у Відні представник Російської Федерації при ОБСЄ А.В.Келін заявив, що масові акції 18 травня, у день вшанування пам'яті депортованих було заборонено на прохання самих кримських татар.

  За словами Келіна, рішення про відміну багатолюдних пам'ятних заходів приймалося після звернення руху "Крим" та низки інших громадських організацій. Також було взято до уваги заклик муфтія мусульман Криму у день скорботи прийти на жалобні молитви в мечеті, а не "політизувати цей день, як раніше, шляхом мітингів та стояння на площах".

  Представник РФ підкреслив, що у березні минулого року під час референдуму кримчани та представники  кримськотатарського народу зокрема змогли реалізувати своє право на самовизначення відповідно до принципів і норм міжнародного права.

  Крім того, було вказано на неналежну політику стосовно репатріантів, здійснювану українською державою з 1991 року. Малося на увазі насамперед неврахування нормативною базою Україною специфіки Криму та недостатнє фінансування державної програми з облаштування й соціально-культурного розвитку.

  Повний текст доповіді розміщено на сайті МЗС Російської Федерації.

  Нагадаємо, раніше у Роскомнагляді заявляли, що власники ATR самі попросили їх закрити.

  Теги : Крим Росія кримські татари ОБСЄ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів