МВС розповіло про "новітній" масштабний підкуп голосів у Дніпропетровську

  13 Листопада, 2015 17:37
  Зловмисники фінансуються з Москви, де така "дистанційна" скупка голосів використовується вже кілька років.
  Фото з відкритих джерел

  У МВС розповіли про кримінальне провадження щодо скуплення голосів виборів у Дніпропетровську, яке стосується волевиявлення 10 тисяч осіб.

  Подробиці справи розповіли нардеп Антон Геращенко та радник глави МВС Зорян Шкіряк на спільному брифінгу.

  Як виявилось, зловмисників фінансують за рахунок електронних грошей з Москви, після чого ці гроші конвертуються в Україні в гривню та використовуються для підкупу виборців. На сьогодні задокументовано факт підкупу 10 тисяч дніпропетровців, які виявили згоду через SMS та Viber-листування, а також фактом пересилання їх сфотографованих бюлетенів зловмисникам.

  Антон Геращенко у своєму Facebook зазначив, що в середині жовтня багато жителів міста почали отримувати повідомлення у Viber з пропозицією продати свій голос на виборах. Тим, хто погодився на підкуп, пропонувалось вислати через Viber підтвердження своєї згоди і натомість отримати поповнення свого телефонного номера на 50 грн. Зробили це 10 тисяч людей. Потім, за кілька днів до виборів, особам, які погодились на підкуп, прийшла пропозиція надіслати на вказаний е-mail фото свого виборчого бюлетеня на виборах мера Дніпропетровська з позначкою, за кого вони віддали голос.

  При цьому від виборця не вимагали голосувати за якогось конкретного кандидата. "Мабуть, організатори схеми інтернет-скупки голосів продовжували роботу в розрахунку на підкуп гарантованих голосів у другому турі виборів мера Дніпропетровська", - заявив Геращенко.

  За його словами, це перша в Україні "дистанційна" скупка голосів. У Росії ж така технологія використовується вже кілька років. "Мабуть, хтось, хто має близькі стосунки з Російською Федерацією, вирішив спробувати задіяти подібну технологію для скупки голосів громадян України", - підкреслив нардеп.

  За словами Шкіряка, в рамках розслідування були виявлені та заблоковані 3 тисячі карток тих, хто взяв участь у схемі і був готовий отримувати гроші за голосування на цих виборах.

  Нагадаємо, у другий тур виборів мера Дніпропетровська вийшли Олександр Вілкул (126,7 тисячі голосів) і Борис Філатов (119,5 тисячі голосів), який теж напередодні заявляв про масовий підкуп виборців у місті. 

  Зазначимо, що в МВС не виключають, що до цієї злочинної схеми може бути причетний штаб Олександра Вілкула

  Теги : МВС дніпропетровськ місцеві вибори підкуп виборців другий тур виборів
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів