МВФ може відкласти надання нового кредиту через рішення Конституційного суду – експерти

  15 Березня, 2019 16:20
  Відстрочка траншу призведе до зниження курсу гривні та прискорення інфляції.

  Міжнародний валютний фонд (МВФ) може відкласти надання Україні чергового траншу кредиту через рішення Конституційного суду щодо скасування відповідальності за незаконне збагачення.

  Експерти вважають, що МВФ також може затримати виділення кредиту через невиконання в строк чинної програми stand-by, передає УНІАН.

  За словами старшого аналітика "Райффайзен Банку Аваль" Михайла Ребрика, питання скасування Конституційним судом статті про незаконне збагачення є принциповим моментом попередніх програм з МВФ. На його думку, якщо це питання не буде вирішено найближчим часом, то транш щонайменше буде відстрочено.

  "Відстрочка траншу – поганий сигнал інвесторам, які й так нервують через майбутні вибори. На мій погляд, це тривожніша ситуація, ніж була в лютому", – зазначив старший аналітик "Райффайзен Банку Аваль".

  Ребрик додав, що відстрочка траншу може призвести до зниження курсу гривні та прискорення інфляції.

  Водночас головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан вважає, що Україну чекають дискусії з МВФ щодо рішення Конституційного суду та підвищення ціни на газ для населення у травні.

  Головний економіст Dragon Capital попередила, що затримка траншу від МВФ несе суттєві ризики для економіки, оскільки уряд не зможе отримати фінансування в бюджет від Євросоюзу і вийти на зовнішній ринок з великим випуском євробондів.

  Нагадаємо, глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман висловив впевненість у здатності України погасити борги за кредитами минулих років.

  Теги : кредит Конституційний суд МВФ незаконне збагачення
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів