МОЗ зриває міжнародні закупівлі ліків

  19 Липня, 2016 11:20
  Чиновники МОЗу пропонують міжнародним організаціям підписати угоди, які неможливо виконати.

  Громадські організації заявили про блокування Міністерством охорони здоров’я нового закупівельного циклу ліків для міжнародних організацій.

  Про це йдеться у відкритому листі ряду громадських організацій до прем’єра з вимогою "втрутитися в процес передачі закупівель ліків міжнародним організаціям на 2016 рік та провести внутрішнє розслідування у зв'язку із службовою недбалістю співробітників МОЗ, причетних до підготовки неякісних контрактів та притягти їх до дисциплінарної відповідальності".

  В листі зазначається: надіслані міжнародним організаціям контракти МОЗ виявились низької якості, а окремі пункти в них такими, що суперечать українському законодавству.

  "Фактично чиновники МОЗ пропонують міжнародним організаціям підписати угоди, які неможливо виконати. Зокрема, в контрактах йде мова про необхідність поставити 100% препаратів не пізніше 90 днів з моменту підписання контракту. Це є дискримінаційною нормою для учасників торгів та автоматично призведе до підвищення закупівельної вартості ліків", – йдеться в повідомленні.

  При цьому наголошується: активісти проаналізували розіслані міжнародним організаціям контракти і встановили низку грубих помилок та нерелевантних положень, скопійованих з торішніх контрактів – "Контактною особою в контрактах вказаний колишній заступник Міністра охорони здоров'я Ігор Перегінець, який звільнився з посади ще у червні. А курс валюти для британської агенції пропонують рахувати за "внутрішнім обмінним курсом валют ООН". Все це вказує на те, що керівництво Міністерства охорони здоров'я навіть не дивилося, що і кому розсилало".

  "Це неприпустимо та може вилитися у дипломатичний скандал, коли від імені держави структурам ООН розсилаються контракти з грубими помилками. Це робиться для того, аби максимально відтягувати процес підписання договорів, адже зрозуміло, що жодна міжнародна структура не підпише такі договори", – підкреслюють автори листа.

  Як відомо, чиновника-хабарника МОЗу Василишина відсторонено від посади.

  Теги : ООН МОЗ ліки
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів