Москаль пропонує відновити малий прикордонний рух у Міловому

  5 Травня, 2015 09:56
  Північно-Кавказька залізниця розділила селище на дві частини. Мілове залишилося на території України, а Чертково – Росії.

  Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль має намір ініціювати звернення до уряду з проханням відновити малий прикордонний рух між Україною і Росією у смт Мілове Луганської області, повідомляється на його сайті.

  Зазначається, що Геннадій Москаль відвідав райцентр Мілове, розташований на півночі області на кордоні з РФ. Північно-Кавказька залізниця розділила селище на дві частини. Мілове залишилося на території України, а Чертково (районний центр Ростовської області) - Росії. Селища вздовж кордону пов`язані між собою родинними і економічними зв’язками, однак урядова постанова про тимчасове скасування малого прикордонного руху з Росією з 16 березня викликала тут соціальну напруженість. Після закриття в Міловому пішохідного пункту переходу громадяни РФ можуть потрапити сюди лише через міжнародний пункт пропуску і лише із закордонними паспортами.

  "Державний кордон між селищами Мілове і Чертково на деяких ділянках умовний, три кілометри він проходить прямо по вулиці із символічною назвою Дружби народів, де немає ні контрольно-слідової смуги, ні огорожі. З одного боку вулиці - Україна, а з протилежного - Російська Федерація. Тут стоять приватні будинки, торговельні точки, підприємства тощо, які належать різним країнам. Йдучи цією вулицею, ми самі разів 20 ненавмисно порушили державний кордон, інакше тут пройти неможливо", - зазначив Москаль.

  Голова Луганської обласної військово-цивільної адміністрації наголосив, що Мілове - єдиний населений пункт в Україні, який державний кордон розділив по-живому. Тут проживає понад тисяча сімей, в яких один з подружжя має українське, а інший - російське громадянство. Тому мною буде підготовлене звернення до уряду з проханням відновити як виняток малий прикордонний рух між Україною і Росією. Таке відновлення вигідне насамперед нам, адже до закриття пішохідного переходу більшість покупців у торговельних точках Мілового були росіяни - наша продукція і якісніша, і дешевша за російську.

  Крім того, вважає він, це знизить соціальну напруженість, що виникла після закриття малого прикордонного руху.

  Теги : Геннадій Москаль прикордонний рух
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів