Москаль отримав повноваження для знищення "сірих схем" на Закарпатській митниці

  12 Травня, 2016 15:32
  Керівник області збирається почати справжню війну з незаконним провезенням товарів через митницю.
  Фото: focus.ua

  Голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль обіцяє боротися з усіма "сірими схемами" на митниці, зазначаючи, що отримав так повноваження від президента та прем'єра.

  Про це він заявив під час наради з керівництвом Закарпатських правоохоронних органів, митниці та Мукачівського і Чопського прикордонних загонів, повідомляє прес-служба голови ОДА.

  "У кінці квітня була спроба рейдерського захоплення Закарпатської митниці для відновлення контрабандних потоків (у першу чергу тютюнових виробів) через Закарпатську область. Із цього приводу відбулася принципова розмова президента, а потім прем’єр-міністра України зі мною, як головою Закарпатської облдержадміністрації. Під час цієї розмови речі, які відбуваються на кордоні, і які раніше не прийнято було озвучувати, називалися своїми іменами. Особливо це стосується митного посту "Тиса" на українсько-угорському кордоні в Чопі. За результатами зустрічей із Президентом та прем’єр-міністром мені надані додаткові повноваження і чіткі вказівки для наведення ладу на кордоні", – заявив губернатор.

  За словами Москаля, тепер переправити товари закордон можна буде лише в рамках законодавства і зникнуть "сірі схеми" з мікроавтобусами, які без митного оформлення перевозять брендовий одяг, мобільні телефони та гаджети, елітний алкоголь, парфумерію, мийні та гігієнічні засоби, скутери, мотоцикли тощо. Голова ОДА зазначає, що раніше ці водії платили визначену таксу за товар і гроші отримувало не Закарпаття, а київські чиновники.

  "Хто хоче везти в Україну якийсь товар, має його розмитнити. Схема з так званими "піджаками" (коли місцеві мешканці для заробітку в кілька сотень гривень беруть на себе частину товару, щоб обминути його розмитнення) також буде зламана, для цього готується відповідне розпорядження. Вже готове спеціальне розпорядження щодо припинення вивезення під виглядом дров ділової деревини", – йдеться в заяві Москаля.

  Також губернатор попередив, що у випадку отримання хабара будуть звільняти усі бригади митників чи прикордонників, а не одну винну людину.

  Москаль зазначив, що зовсім скоро на Закарпатті створять спеціальні міждержавні групи, які за погодженнями із митними органами Угорщини, Словаччини та Румунії проведуть взаємні звірки документів щодо руху товарів через кордон за 2015–2016 роки. Це зроблять, щоб виявити підприємців, який не декларує товар при виїзді із сусідніх країн і при в’їзді в Україну.

  Теги : Геннадій Москаль закарпатська митниця Тиса
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів