Між Україною та РФ залишаються діючими 314 угод – МЗС

  6 Грудня, 2018 15:22
  Зовнішньополітичне відомство на сьогодні опрацьовує денонсацію 43 угод між Україною та Росією.

  Станом на сьогодні діючими є 314 угод між Україною та Російською Федерацією.

  Про це у коментарі РБК-Україна повідомила речник Міністерства закордонних справ Катерина Зеленко.

  Вона також зазначила, що із 2014 року між Україною та Росією було укладено 453 угоди.

  "Але з початку збройної агресії та окупації Росією частини  території нашої держави, за ініціативи МЗС розпочато процес інвентаризації договірно-правової бази, який триває дотепер. На сьогоднішній день українська сторона прийняла рішення про припинення  або зупинення дії 48 двосторонніх угод та програм з РФ. Ми виконали всі процедури і прийняли рішення про припинення цих угод. Втім, рішення прийнято, але розірвання договорів – це тривалий процес", – повідомила Зеленко.

  Речник МЗС наголосила, що за дорученням президента міністерство наразі продовжує глибоку інвентаризацію договірно-правової бази з РФ.

  "Станом на сьогодні діє 314 угод з Російською Федерацією... На розгляді МЗС перебуває понад 43 угоди, які підлягають денонсації", – сказала Зеленко.

  Вона також додала, що договір про дружбу та співробітництво з РФ припиняє діяти у квітні 2019 року.

  "Внесення президентом проекту закону про припинення дії договору про дружбу і співробітництво з РФ означає виконання внутрішньо-державної процедури, необхідної для припинення дії договору вже з 1 квітня 2019 року", – зазначила речник.

  Також Зеленко уточнила, що припинення дії договору не вплине на зобов'язання РФ відповідно до міжнародного права.

  "Тобто, РФ і Україна зберігають права та обов’язки виконання договору, що виникли в період його дії. Це означає, що Україна і надалі вимагатиме від РФ відповідальності за порушення норм договору. Зокрема, відновити територіальну цілісність України та відшкодувати ті збитки, які була нанесені його порушенням. Порушення договору з боку РФ залишаються порушеннями", – додала Зеленко.

  Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко вніс до Верховної Ради проект закону про припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і Російською Федерацією.

  Теги : Росія МЗС договір про дружбу угоди
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів