Місія ООН про 5 років слідства: Розслідування убивств на Майдані затяжні та неефективні

  13 Червня, 2019 15:47
  У місії зазначили, що до відповідальності також не притягнуто і винних у вбивстві та нападах на правозахисників і представників ЗМІ.

  Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер заявила, що розслідування убивств на Майдані взимку та 2 травня в Одесі у 2014 році затяжні та неефективні.

  Про це Фрейзер сказала під час презентації "Доповіді щодо ситуації з правами людини в Україні 16 лютого-15 травня 2019 року", передає Укрінформ.

  "Минуло 5 років після вбивств на Майдані взимку 2014 року, а також після вбивств і насильницьких смертей в Одесі 2 травня того ж року. Розслідування та судові провадження є затяжними та неефективними, хоча ми визначаємо певний прогрес у розслідуванні, яке здійснює Генеральна прокуратура", – заявила вона.

  За її словами, також не притягнуто до відповідальності і винних у вбивстві та нападах на правозахисників і представників ЗМІ.

  "Наприклад, судовий розгляд справи про вбивство Олеся Бузини , яке сталося 4 роки тому, розпочинається заново, що ще більше затягує здійснення правосуддя. Судовий розгляд тривав 1 рік і 4 місяці, а в травні цього року головуючий суддя оголосив про самовідвід", – заявила Фрейзер.

  Вона також нагадала, що в липні минає три роки з дня вбивства журналіста Павла Шеремета, а "слідство досі шукає винуватців цього злочину".

  "Незважаючи на те, що за смертельний напад на Катерину Гандзюк було засуджено 5 осіб, тих, хто наказав і заплатив за цей злочин, ще не були притягнуті до відповідальності", – додала голова місії.

  За її словами, хоча у лютому, березні та квітні 2019 року спостерігалося зменшення кількості нападів на представників ЗМІ, – у травні та червні сталися два жорстокі напади в Черкасах та Харкові.

  "Ми закликаємо правоохоронні органи забезпечити швидке та ефективне розслідування всіх нападів", – зазначила Фрейзер.

  Вона також наголосила на необхідності "більше робити для протидії тиску на суддів, реформування Генеральної прокуратури України та забезпечення достатніх ресурсів для функціонування Державного бюро розслідувань".

  Нагадаємо, начальник управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури Сергій Горбатюк вважає, що екс-президент Петро Порошенко "створював проблеми" під час розслідування справ Майдану.

  Теги : розслідування ГПУ Майдан активісти місія ООН Павло Шеремет Катерина Гандзюк
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів