Місцеві бюджети збільшились майже в половину - Гройсман

  11 Червня, 2015 11:34
  Водночас 80% громад, які є дотаційними, "приречені на самознищення".
  Фото з відкритих джерел

  Більшість громад дотаційні і приречені на знищення. Про це розповів спікер парламенту Володимир Гройсман на столичній конференції стосовно децентралізації, передає кореспондент UA1.

  "Саме ключове, що вдалось зробити - це розпочати реальну фінансову децентралізацію. Це було дуже складно. Насправді, вона розпочалась з першого січня 2015 року. Що сьогодні демонструє ця децентралізація? Абсолютно зрозумілі речі. Майже до 40% збільшились місцеві бюджети. Не за рахунок того, що їм хтось щось дав, а за рахунок того, що вони заробили. В них є своя власна база. Вони беруть участь у розподілі загальнонаціональних податків, на які мають право. Тепер треба закріпити цей інструмент. І саме головне - створити спроможність громади. У нас 70-80 відсотків громад в Україні є дотаційними. Це означає, що вони приречені на самознищення" - розповів він.

  Гройсман зазначив, що треба створити можливість добровільного об'єднання громад.

  "Сьогодні людей починають кошмарити, що можливо це не треба робити. Хочу сказати дві фундаментальні речі. Хотів би, щоб всі, до самого останнього села, почули мене. Мова йде про докорінне об'єднання. Мова йде про затвердження обласними радами перспективного плану", - розповів спікер парламенту.

  Він додав, що нинішня Верховна Рада зацікавлена в децентралізації.

  Теги : Гройсман децентралізація місцевий бюджет
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів