Мін`юст знову бере участь у рейдерському захопленні

  11 Сiчня, 2017 15:22
  Комісія при Міністерстві юстиції позбавила власника агрофірми майна без попередження про претензії щодо його власності.

  Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України посприяла рейдерському захопленню ТОВ "Промінь агро", яке було ініційовано Агрохолдингом "Мрія".

  Про це інформує видання "Народна правда".

  Повідомляється, що власників ТОВ "Промінь агро" було незаконно позбавлено майна. Скаржник Агрохолдинг "Мрія" навіть не повважав за потрібне юридично вмотивувати підстави для зміни власника, обмежившись особистими домовленостями з головою Комісії Павлом Морозом.

  При цьому було порушено законодавчі норми щодо строків подання скарги – попри встановлений законом період у 60 днів, скаргу було подано через 2 роки.

  Водночас, самого власника фірми ТОВ "Промінь агро" на засідання Комісії не запросили і навіть не попередили про наявність претензій щодо його майна. Вочевидь, аби уникнути розголосу та вчасного оскарження. Про те, що його фірма більше йому не належить, власника ТОВ "Промінь агро" повідомили постфактум.

  Нагадаємо, Комісію з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Міністерстві юстиції України було сформовано наприкінці 2015 року, якраз у період новорічних свят, без широкого громадського обговорення. Практично чиновники Мін’юсту створили виконавчий орган, який може поставити під сумнів питання власності приватного майна чи майнових прав, які в усіх цивілізованих країнах світу є недоторканими та гарантуються Конституцією.

  Комісію наділено надзвичайними повноваженнями: шість її членів мають повноваження протягом 30 днів ухвалити рішення про "незаконність дій Держреєстратора". Після цього Комісія самостійно скасовує/вилучає дані про факт реєстрації приватного майна в системі Держреєстру із правом реєстрації майна на користь скаржника.

  Нагадаємо, саме з незаконного втручання у Державний реєстр юридичних осіб співробітників Головного територіального управління юстиції в Житомирській області у листопаді 2015-го почалося рейдерське захоплення Житомирської кондитерської фабрики. Попри обіцянки Мін`юсту розібратися, власникам підприємства досі не вдалося повернути своє майно. Згодом у ЗМІ неодноразово наводилися докази причетності до рейдерських дій народного депутата від "Народного фронту" Сергія Пашинського та безпосередньо міністра юстиції Павла Петренка.

  Теги : Мін’юст рейдерське захоплення Павло Мороз Агрохолдинг "Мрія" Комісія з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів