Мін’юст США розкритикував законопроект Тетяни Чорновол

  15 Вересня, 2015 14:40
  Американці назвали законопроект таким, що не відповідає нормам демократії та прав людини.
  Фото: mgm.com.ua

  Міністерство юстиції США проаналізувало законопроект №3025 "Про особливий режим спеціальної конфіскації майна", який було внесено нардепами Тетяною Чорновол та Олегом Барною для відчуження закордонного майна чиновників режиму Януковича, повідомляє "Європейська правда".

  В американський Мін`юст звернувся український Центр протидії корупції з проханням перевірити законопроект на дотримання міжнародних норм. Відповідь не довелося довго чекати - Мін`юст США надав аналіз законопроекту, в якому жорстко пройшовся по творінню Чорновол та Барни.

  У документі, який було підписано керівником міжнародного відділу повернення активів та конфіскації Мін'юсту США Мері Батлер, заявляється, що у разі відповідного запиту з України за цим законопроектом, Вашингтон відмовиться видавати чуже майно, оскільки закон не відповідає світовій практиці спеціальної конфіскації, а тому суд не надасть дозволу.

  Головні проблеми законопроекту в тому, що він не містить достатніх гарантій в галузі прав людини та принципів демократії.

  "Запропонований законопроект не схожий на подібні закони в США щодо повернення активів без вироку суду. Інші іноземні закони, як правило, теж забезпечують більший рівень захисту, ніж запропонований у законопроекті № 3025", - наголосили в Мін`юсті США.

  Зазначимо, що раніше творці законопроекту Чорновол та Барна заявляли, що їх проект відповідає усім світовим нормам, а описані в ньому механізми працюють у багатьох країнах світу, зокрема у США.

  Нагадаємо, нардепи Чорновол і Барна зареєстрували законопроект про вилучення майна Януковича, Азарова та інших представників влади Януковича. Відразу законопроект розкритикували юристи, які зазначали, що відчуження майна за цим законопроектом можна оскаржити в судах і повернути майно.

  Теги : США Верховна Рада Тетяна Чорновол Олег Барна Мінюст США законопроект 3025
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів