Мін'юст: Європарламент подав позов на Росію у Гаазький трибунал

  12 Червня, 2015 10:40
  Україна також долучила до позову Європейського парламенту власну зібрану доказову базу.
  Фото з відкритих джерел

  Міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що Європарламент подав заяви до Міжнародного кримінального суду в Гаазі, щоб ініціювати розслідування незаконної анексії Росією Криму та окупації частини українського Донбасу.

  Про це він сказав в ефірі "5 каналу", відзначивши, що подача такого позову стала можливою після офіційного звернення України до Ради Європи.

  "Після нашого звернення Європейський парламент звернувся в Міжнародний кримінальний суд для того, щоб Гаазький трибунал почав розслідувати злочини, вчинені російською владою на території України", - заявив Петренко.

  За його словами, Україна зі свого боку долучила до позову Європарламенту зібрані Генпрокуратурою докази незаконних дій Росії на території Криму та Донецької і Луганської областей. Він вважає зібрану доказову базу "досить вагомою" для відкриття Гаазьким трибуналом кримінальної справи проти російської влади.

  На його думку, в першу чергу до кримінальної відповідальності має бути притягнутий Президент РФ Путін та його найближче оточення.

  Окрім того, Петренко відзначив, що після офіційного визнання факту окупації частини території України жителі цих територій мають право вимагати у міжнародних судах матеріальну компенсацію від Росії.

  Нагадаємо, нещодавно Європейський парламент прийняв резолюцію, згідно якої Росія більше не вважається стратегічним партнером Європи.

  30 квітня, як повідомлялось, ГПУ зібрала для Гааги матеріали про злочини бойовиків і чиновників з РФ

  Теги : Росія Мін’юст Павло Петренко Гаазький трибунал європарламент
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів