Міноборони судиться з реєстратором і нотаріусом за переписування його майна на приватну фірму

  27 Червня, 2018 15:18
  Арбітражний керуючий Ібрагім Салієв задешево продав майно військового комплексу, штучно наростивши кредиторську заборгованість.

  Міністерство оборони оскаржує перепис військового комплексу в м. Одеса, який належить держпідприємству "Одеський автомобільний ремонтний завод" (ОАРЗ), на приватну фірму "Сіті інтайм".

  Міноборони позивається до державного реєстратора Комунального підприємства "Реєстраційна служба Одеської області" Сергія Манюти та приватного нотаріуса Світлани Савченко, йдеться в ухвалі Одеського окружного адміністративного суду та сайту "Судова влада", передають Наші гроші.

  За матеріалами досудового слідства, арбітражний керуючий Ібрагім Салієв штучно наростив кредиторську заборгованість держпідприємства ОАРЗ, задешево продав майно ОАРЗ на аукціоні приватній фірмі, а право власності фірми оформили нотаріус та реєстратор.

  Так, не зважаючи на те, що завод заплатив гроші кредитору компанії "Інфокс", серед кредиторських вимог Ібрагім Салієв все одно вказав заборгованість перед цією фірмою на 391 тис. гривень. Також у серпні 2017 року Салієв ініціював отримання позики 458 тис. гривень у приватної фірми "Амматрейд" на погашення вимог щодо виплати зарплатні.  Але при цьому Міністерство оборони, як орган, уповноважений управляти майном, ніхто не повідомив. Такі штучно нарощені борги робили підприємство дешевшим, відтак, оцінщик оцінив майно держпідприємства в 9,7 млн. грн.

  У грудні 2017 року Салієв виставив майно заводу на продаж, при цьому не погодивши продаж із Міністерством оборони. У січні 2018 року завод купила фірма "Сіті інтайм" Ольги Басистої і дану купівлю посвідчили нотаріус Савченко та реєстратор Манюта.

  Слідство вважає, що реєстратор, нотаріус та арбітражний керуючий зловживали своїми повноваженнями. Арбітражного керуючого Салієва міністерство юстиції за це уже позбавило свідоцтва у квітні 2018 року. Проте Салієв оскаржує таке рішення через суд.

  Слід зазначити, що Ібрагім Салієв – син колишнього міністра ЖКГ Криму Енвера Салієва. В рамках кримінальних проваджень щодо майна держпідприємства, переписаного на приватну фірму Військова прокуратура Південного регіону обшукала офіс компанії "Укренергобуд". Співвласником фірми значиться Олександр Альперін – батько одеського бізнесмена Вадима Альперіна, який зараз перебуває під слідством за пропозицію хабаря 800 тис. доларів керівнику детективів НАБУ Андрію Калужинському за зняття арешту із 450 млн гривень.

  Теги : Міноборони Одеса
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося


  Архів