Мільярди з банку Януковича вивели через банк Порошенка – "Схеми"

  9 Листопада, 2018 11:22
  Банк нинішнього глави держави отримав за це 20 млн гривень "комісійних".

  Близько 2 млрд гривень були зняті з рахунків у банку сина колишнього президента Віктора Януковича Олександра через касу банку чинного президента Петра Порошенка.

  Про це йдеться в новому розслідуванні програми "Схеми".

  Так, "Всеукраїнський банк розвитку" (ВБР) після Революції Гідності було визнано неплатоспроможним. Кошти, які були на його рахунках, нова влада обіцяла конфіскувати до бюджету. Однак арешти з цих рахунків один за одним почав знімати Печерський районний суд Києва через "відсутність підстав для його продовження".  Як з’ясували журналісти, більшість із осіб, які тримали кошти на рахунках у ВБР і впродовж 2016-2017 років зняли сотні мільйонів готівкою, одночасно були співробітниками цього ж банку. Загалом депозитні рахунки були оформлені на 30 службових осіб ВБР, які не мали доходів, що відповідали би розмірам депозитів.

  Аби забрати кошти з банку Януковича, який перебуває у процесі ліквідації, вкладники повинні були відкрити рахунки у будь-якому діючому українському банку – туди і мали перерахувати їхні кошти. Як свідчать дані про банківські операції, близько 2 млрд гривень були перераховані до "Міжнародного інвестиційного банку" (МІБ), власником якого є Порошенко, і майже одразу частина із них була знята готівкою через касу цього банку.

  Журналісти вважають, що лише на комісії банк Порошенка зміг заробити 20 млн гривень.

  Раніше повідомлялося, що за 2018 рік доходи президента Петра Порошенко рекордно зросли. Загальний цьогорічний дохід президента в розмірі 125,3 млн гривень – майже у 8 разів перевищує весь минулорічний, коли доходи Порошенка становили 16,3 млн гривень.

  Теги : Порошенко Петро Порошенко Олександр Янукович Міжнародний інвестиційний банк Всеукраїнський банк розвитку
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів