Матіос заявляє, що Міноборони бреше щодо кількості випадків суїциду в армії

  26 Лютого, 2018 14:16
  За словами прокурора, у 2017 році рівень забезпечення послугою по реабілітації з боку держави склав лише 0,1 % від загальної кількості.

  Головний військовий прокурор Анатолій Матіос звинуватив Міноборони у брехні, заявивши, що в армії наразі досить високий рівень самогубств.

  Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

  "Про сумну брехню щодо суїцидів в армії начальника управління морально-психологічного забезпечення МОУ Грунтковського (краще б мовчав)…За два місяці поточного року по два суїциди в тиждень (16 загиблих від суїциду) – ці скупі дані Єдиного реєстру досудових розслідувань безпристрасні, як ніхто", – зазначив він.

  Матіос також підкреслив, що більшість самогубць – зовсім юні хлопці 1995 – 1998 років народження.

  За його словами, це "жахлива правда і дані про самогубць не є і не можуть бути таємними".

  "Лише за даними ЄРДР з майже 313 тисяч учасників АТО 518 осіб вчинили самогубства. Скільки ними вчинено у цивільному житті злочинів на ґрунті ПТРС – не обліковує ніхто", – підкреслив він.

  Матіос відзначив, що проходження учасниками АТО психологічної реабілітації є обов’язковим, проте у 2017 році рівень їх забезпечення такою послугою з боку держави склав лише 0,1 % від загальної кількості.

  "Мушу кричати про те, що у лютому 2017 року регіональні органи соціального захисту населення припинили заходи із психологічної реабілітації учасників АТО, а тому відповідно було зменшено державне фінансування на цьому напрямі з 49,9 млн. грн. до 21,9 млн. грн. (або на 56,1 %)", – констатував він.

  Водночас, за його словами, у 2018 році на вказані цілі в держбюджеті у порівнянні з 2016 – 2017 роками збільшено фінансування та передбачено 109 млн. гривень.

  "Але сумні реалії нашого життя свідчать – наявність значного матеріального ресурсу не гарантує його раціонального та ефективного використання… Якщо не говорити про біду та нічого не робити – і далі буде маячнею "процвітати" у ЗМІ брехня генерала Грунтковського", – зазначив прокурор.

  Нагадаємо, раніше екс-радник начальника Генштабу ЗСУ Натан Хазін заявив про забезпечення державою лише 20% потреб військових.

  Теги : АТО Міноборони армія анатолій матіос самогубство
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів