Люди Турчинова зірвали впровадження е-декларування

  15 Серпня, 2016 11:44
  Запуск в роботу несертифікованої системи електронного декларування вивів з-під кримінальної відповідальності найвищих посадовців.

  В Україні розпочала роботу система е-декларування. Проте експерти та громадські організації заявляють про фактичний зрив запровадження е-декларування. В роботу запущено несертифіковану систему. Це дає змогу посадовцям уникнути кримінальної відповідальності за недостовірну інформацію в деклараціях.

  Крім того, провал запуску системи може значно обвалити гривню і спричинити загострення економічної кризи в країні. Саме повноцінний запуск електронного декларування був однією з головних умов для одержання Україною 3 млрд доларів від МВФ, 1,2 млрд євро макрофіндопомоги від Євросоюзу, а також значних сум фінансування від Світового банку.

  За інформацією видання "Українська правда", ключову роль в спотворенні роботи системи відіграли люди, наближені до голови РНБО Олександра Турчинова. Видання називає главу Національного агентства з питань протидії корупції (НАЗК) Наталію Корчак та керівника Держспецзв’язку Леоніда Євдоченка "людьми Турчинова".

  Генерал-майор спецзв’язку Леонід Євдоченко поновився на посаді директора  НДІ спецтехніки та судових експертиз СБУ в той період, коли СБУ була у сфері впливу в.о.президента Турчинова. 1 липня 2015 року Кабмін за поданням прем’єра Яценюка призначив Євдоченка керівником ДССЗЗІ (Держспецзв’язку). Негласно робота цього відомства входить у сферу впливу голови РНБО Олександра Турчинова. Саме він особисто представляв новопризначеного голову Держспецзв’язку.

  Глава НАЗК Наталія Корчак була викладачем Арсенія Яценюка в університеті. Як кажуть експерти, посаду в органі із запобігання корупції Корчак отримала виключно завдяки протекції Турчинова та Яценюка. У більшості випадків – і на засіданнях, і в публічних коментарях Корчак стає на захист позиції Євдоченка, навіть якщо його думка суперечить аргументам профільних фахівців НАЗК.

  Нагадаємо, раніше активісти Реанімаційного пакету реформ заявляли, що систему е-декларування можуть запустити в режимі, який гарантуватиме безкарність чиновників.

  Теги : Олександр Турчинов євдоченко центр протидії корупції електронне декларування Наталія Корчак
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів