Люди Авакова вивели цінні уранові родовища в офшор

  13 Жовтня, 2016 12:07
  Наближені до міністра МВС особи через суд вибили дозволи на розробку 5 родовищ поза аукціоном.

  ТОВ "Атомні енергетичні системи України", що належить оточенню глави Міністрества внутрішніх справ Арсена Авакова, отримало через суд спеціальні дозволи на геологічну розвідку та видобуток урану в Миколаївській та Дніпропетровській областях.

  Таке рішення ухвалив Вищий адміністративний суд, зобов’язавши Державну службу геології та надр видати такі дозволи, пишуть "Наші гроші".

  Йдеться про спецдозволи на користування надрами на п’яти родовищах уранових руд (Михайлівська площа, Сафонівська ділянка та Садова площа на Миколаївщині, Новогурівська ділянка та Сурська площа на Дніпропетровщині).

  Всі згадані площі та ділянки є дуже перспективними та мають можливість приносити щороку до 1 тисячі тонн урану.

  Після надання спецдозволів "АЕСУ" стане першою приватною компанією в історії України, яка одержала право на видобуток уранової руди, концентрат якої використовується при виробництві ядерного палива для АЕС.

  Зазначається, що в лютому "АЕСУ" подала до Держгеонадр 5 заяв про видачу їй спецдозволів на користування надрами на 5 родовищах уранових руд на 5 років без проведення аукціонів.

  Таку вимогу "АЕСУ" аргументувала тим, що перед цим орендувала цілісні майнові комплекси в контурах бажаних родовищ.

  Але Держгеонадр відмовило компанії, пославшись на нові правила, встановлені урядом в квітні, згідно з якими аукціони є обов'язковими навіть попри наявність цілісного майнового комплексу.

  У зв'язку з цим "АЕСУ" звернулась до суду, стверджуючи, що подала заявки до того, як вступили в дію урядові зміни.

  Окружний адміністративний суд, Київський апеляційний адміністративний суд, а тепер ще й Вищий адміністративний суд визнали правоту фірми.

  ТОВ "АЕСУ" зовсім юна фірма. Її заснували минулого літа Даніїл Бєляєв, Віталій Якименко, Роман Дружбін, Олександр Настенко. У той же період зазначені особи створили кілька фірм (ТОВ "Укргаздоб" та ТОВ "Нафтогазенергопром") та отримали за сумнівними схемами від Держгеонадр спецдозволи на користування кількома цінними родовищами.

  Зокрема, Роман Дружбін є екс-бізнес-партнером по ТОВ "Центральна нафтогазотранспортна компанія" Олександра Павлюченка, якого ЗМІ охрестили кримінальним "авторитетом" на призвісько Саша "Браслет". Останній є помічником народного депутата з "Народного фронту" Ігоря Котвіцького - давнього бізнес-соратника міністра МВС Арсена Авакова.

  Нещодавно компанія "АЕСУ" змінила засновника, ним стало ТОВ "Ю-Тек Енерджи", прописане в штаті Делавер, що є внутрішнім офшором США.

  Додамо, Спецпрокуратура з кінця грудня минулого року здійснює процесуальне керівництво у справі про незаконне збагачення Котвіцького - виведення понад 40 мільйонів доларів закордон влітку 2015 року.

  Теги : Арсен Аваков офшор розробка родовищ
  ТАКОЖ ЧИТАЙТЕ
  Коментарі
  1000 символів лишилося
  ТОП МАТЕРІАЛІВ


   Архів